Zoomikołajki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie: Promocja adopcji i atrakcje dla mieszkańców

Mieszkańcy Lublina są serdecznie zaproszeni do udziału w Zoomikołajkach, które odbędą się w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w naszym mieście. To coroczne, grudniowe wydarzenie umożliwia spotkanie z podopiecznymi schroniska i promuje ideę adopcji naszych czworonożnych przyjaciół. Najbliższa edycja Zoomikołajek zaplanowana jest na niedzielę, 10 grudnia.

Katarzyna Antoń, Zastępczyni Dyrektora Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin, zachęca do odwiedzenia schroniska podczas Zoomikołajek. Jak podkreśla, zwierzęta pod opieką schroniska, podobnie jak ludzie, cieszą się z mikołajkowych prezentów. Jednak to nie zabawki czy smakołyki są dla nich najcenniejsze – największą radość sprawia im kontakt z człowiekiem i jego troska.

Organizatorzy Zoomikołajek przygotowali bogaty program atrakcji. Wśród nich znajdzie się prelekcja zoopsychologa Dariusza Ornala na temat rozwoju psa, warsztaty zdobienia pierników oraz konkursy na najpiękniej udekorowany piernik i najładniejszą ozdobę świąteczną. Gośćmi specjalnymi będą prof. Halina Kowalska-Pyłka, autorka opowiadań dla najmłodszych, a także Agnieszka Wiechnik z Taka Sobie Orkiestrą. Wydarzenie zakończy tradycyjne kolędowanie pod batutą Dariusza Tokarzewskiego.

W trakcie Zoomikołajek będzie możliwość poznania podopiecznych schroniska oraz rozmowy z pracownikami i wolontariuszami placówki. Specjaliści chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące adopcji zwierząt oraz opieki nad nimi.