Prezydent Lublina, Krzysztof Żuk, potwierdza swój udział w nadchodzących wyborach samorządowych

Podczas niedawnej konferencji prasowej, obecny prezydent Lublina, Krzysztof Żuk, publicznie wyraził swoją decyzję o ubieganiu się o czwartą kadencję na stanowisku prezydenta miasta w zbliżających się wyborach samorządowych. Przy tej okazji zrobił podsumowanie swojej pięcioletniej, trzeciej kadencji na tym prestiżowym stanowisku.

Na liście dokonań prezydenta Żuka znajduje się wiele istotnych inwestycji, które przyczyniły się do rozwoju miasta Lublin. Wśród nich wyróżnił budowę Dworca Lublin. Ten nowoczesny hub komunikacyjny stał się kluczowym punktem na mapie infrastruktury miasta.

W latach 2019-2023 Lublin stał się miejscem realizacji aż 51 projektów inwestycyjnych. Ich łączna wartość wyniosła blisko 1,7 mld zł. Dzięki tym środkom udało się przeprowadzić liczne inwestycje, w tym przebudowę Al. Racławickich, jednej z ważniejszych arterii komunikacyjnych miasta.

Rok 2023 był dla Lublina wyjątkowy. Miasto zostało uznane za Europejską Stolicę Młodzieży, co zaowocowało organizacją wielu wydarzeń i aktywności z zakresu sportu i turystyki, skierowanych do młodych ludzi.

Prezydent Żuk kładł również duży nacisk na wsparcie dla seniorów – obecnie co trzeci mieszkaniec Lublina to osoba powyżej 60 roku życia. W ramach tej inicjatywy powstały między innymi kluby seniora, odgrywające ważną rolę w społeczności lokalnej.