Nowoczesne i największe centrum komunikacyjne w Lublinie zacznie działać na początku nadchodzącego roku

Prace przygotowawcze na nowym lubelskim dworcu autobusowym są w pełnym rozkwicie. Ostatnie etapy adaptacji budynku dla potrzeb pasażerów, jak również instalacja niezbędnego wyposażenia i aranżacja przestrzeni, nabierają tempa. Pierwsze autobusy mają zaplanowany odjazd na początek nowego roku, natomiast połowa stycznia przyniesie Dni Otwarte z różnorodnymi atrakcjami dla obywateli miasta i regionu. W niedługim czasie, największa i najnowocześniejsza infrastruktura komunikacyjna dla miasta i okolic zacznie funkcjonować. Ta kluczowa inwestycja ostatnich lat powstała dzięki środkom unijnym.

Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin, z dumą podkreśla: „Już w styczniu Dworzec Lublin przyjmie pierwszych podróżnych. To będzie istotny punkt zwrotny dla naszego miasta i całego regionu, na który długo czekaliśmy. Jestem szczęśliwy, że po wielu latach starania, Lublin otrzymał nową i wyjątkową infrastrukturę komunikacyjną. Systematycznie będziemy rozbudowywać jej funkcje, aby jak najlepiej służyła mieszkańcom oraz gościom odwiedzającym nasze miasto”.

Dworzec Lublin to innowacyjny projekt, który integruje w jednym miejscu komunikację miejską i pozamiejską w postaci autobusów, busów oraz pociągów. Jego projekt jest jednym z najbardziej ekologicznych w Polsce. Właśnie ta inwestycja spełnia najwyższe wymogi zrównoważonego rozwoju.