Wybrano firmę realizującą budowę przedłużenia ul. Węglarza i przyległych odcinków ulic w Lublinie

Decyzja została podjęta – PBI Infrastruktura S.A. oraz PBI WMB Sp. z o.o. to firmy, które mają na swoim koncie inwestycję dotyczącą przedłużenia ul. Węglarza wraz z budową odcinków ulic Marii Koryznowej i Trześniowskiej, wraz z infrastrukturą. Wykonawca został wybrany przez miasto w procesie przetargowym, z uwagi na ofertę, która została uznana za najbardziej korzystną. Szacowana wartość inwestycji wynosi blisko 49 mln zł.

„Wybór firmy, która podejmie się budowy przedłużenia ul. Węglarza i przyległych ulic, to kluczowy etap realizacji tej niezwykle ważnej dla dzielnicy Ponikwoda inwestycji. To kwestia, która była często poruszana przez mieszkańców podczas spotkań w ramach Projektu „Plan dla Dzielnic”. Teraz, po formalnym wyborze wykonawcy, możemy podpisać umowę i rozpocząć prace” – komentuje Prezydent Miasta Lublin, Krzysztof Żuk.

W ramach planowanej inwestycji powstanie nowa infrastruktura drogowa o łącznej długości około 2,6 km. Przedłużona ul. Węglarza od ul. Walecznych do ul. Trześniowskiej będzie składała się z dwóch jezdni z dwoma pasami ruchu, a na niektórych odcinkach – z jednej jezdni o szerokości 3,5 m i 3 m. Projekt przewiduje również wykonanie zaplecza dla transportu publicznego, dwustronnych chodników i ścieżek rowerowych, sygnalizacji i oświetlenia drogowego oraz sieci kanalizacyjnej. Nowe drogi będą bezpieczne i komfortowe dla pasażerów, kierowców i pieszych. Ponadto, inwestycja uwzględni potrzeby osób z niepełnosprawnościami poprzez zachowanie odpowiednich standardów dotyczących szerokości i nachylenia chodników, progów oraz montaż płytek znacznikowych przy skrzyżowaniach i zatokach autobusowych czy sygnalizacji świetlnej z sensorami i informacją dźwiękową.