W centrum Lublina zatrzymano dwóch mężczyzn za posiadanie 3 kg narkotyków

Decyzją sądu, dwóch mężczyzn w wieku 40 i 68 lat zostało tymczasowo aresztowanych po tym, jak policja znalazła przy nich ponad 3 kg substancji zabronionych – marihuany oraz amfetaminy. Substancje te były przechowywane w centralnej części miasta Lublin – informację tę przekazała w niedzielę lubelska policja.

Z informacji udzielonych przez Anna Kamolę, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, wynika, że funkcjonariusze otrzymali wiadomość o możliwej dystrybucji znacznych ilości narkotyków z jednego z mieszkań znajdujących się w kamienicy w centrum Lublina.

Jak podała Kamola, na krótko przed weekendem policjanci obserwujący jeden z wejść do budynku zauważyli dwóch podejrzanych mężczyzn – jednego z plecakiem oraz drugiego czekającego na kogoś przed budynkiem. Po chwili dołączyło do nich dwóch młodych ludzi, a cała grupa udała się do piwnicy.

Policjanci postanowili wkroczyć do budynku i natrafili tam na cztery osoby. W trakcie przeszukania pomieszczenia, w jednym z pufów odkryli duży worek pełen marihuany. Żadna z obecnych osób nie chciała przyznać się do posiadania narkotyków, więc wszyscy zostali zatrzymani – relacjonuje rzeczniczka policji.

Kolejnym krokiem było przeszukanie garażu użytkowanego przez 40-letniego mężczyznę, gdzie odkryto więcej amfetaminy, marihuanę oraz elektroniczną wagę. Dodatkowe substancje – marihuana i amfetamina – zostały także znalezione w mieszkaniu tegoż mężczyzny. Policjanci natrafili również na susz roślinny w mieszkaniu 68-letniego mieszkańca Lublina – podsumowała Kamola.