Wielkie otwarcie nowoczesnego Dworca Lublin – atrakcje dla mieszkańców w Dniach Otwartych

Jubileuszowe otwarcie nowoczesnej stacji transportowej – Dworca Lublin, miało miejsce oficjalnie w piątek 12 stycznia. Pierwsi podróżni mieli okazję skorzystać z nowego centrum komunikacyjnego już tego samego dnia. Przez cały weekend (13 i 14 stycznia) organizowane były Dni Otwarte, które przyciągnęły wielu mieszkańców regionu, umożliwiając im bezpłatne dotarcie do nowego obiektu za pomocą autobusów.

Podczas wydarzenia zorganizowano szereg atrakcji dla lokalnej społeczności. W niedzielę, grupa Poławiacze Pereł przygotowała specjalny program radiowy, który zaprezentowali w dowcipny sposób na antenie Radiowęzła Dworcowego. Ponadto, przewodnicy z Lubelskiej Organizacji Turystycznej Metropolii Lublin – Łukasz Fiuta, Joanna Szmit, Joanna Kozak-Palak oraz Kinga Witkowska-Mirosław, poprowadzili zwiedzanie po obiekcie dworcowym i jego najbliższej okolicy.

Zainteresowani odwiedzający mogli skorzystać z możliwości zwiedzania z wygodnego miejsca w autobusie miejskim. Dodatkowo, miała miejsce prezentacja floty komunikacyjnej Lublina, począwszy od pojazdów zabytkowych aż po nowoczesne autobusy i trolejbusy. Dni Otwarte upiększyły dodatkowo pokazy sztukmistrzów i taneczne występy lokalnego zespołu UDS. Na uwagę zasługiwały też dynamiczne układy cheerleaderek Perełki Tytanów, łączące elementy tańca, akrobatyki i gimnastyki.