Komitet Wyborczy Wyborców Lublin 2050 zarejestrowany w Krajowym Biurze Wyborczym

W delegaturze Krajowego Biura Wyborczego w Lublinie, nastąpiła rejestracja Komitetu Wyborczego Wyborców pod nazwą „Lublin 2050”. Komitet ten wyraża chęć samodzielnego wystartowania w wyborach, choć nie odrzuca możliwości współpracy z komitetem Krzysztofa Żuka, obecnie urzędującego prezydenta miasta.

„Lublin 2050” to trzeci komitet zarejestrowany na arenie lubelskich wyborów do Rady Miasta, po KWW Krzysztofa Żuka i jeszcze nie w pełni znanym KWW „Lublin Przyszłość i Tradycja”. Na czele sztabu „Lublin 2050” stoi Jacek Bury, który jednocześnie pełni funkcję przewodniczącego regionu Polska 2050 – partii założonej przez Szymona Hołownię. Bury to doświadczony przedsiębiorca i były senator Koalicji Obywatelskiej z poprzedniej kadencji.

Jacek Bury, jako szef KWW Lublin 2050, podkreśla swoją wizję Lublina jako miasta bardziej nowoczesnego, z dużo większym uwzględnieniem głosu obywateli, bardziej ekologicznego i oszczędnego. Komitet liczy na osiągnięcie poparcia na poziomie 20%, co powinno dać przynajmniej 6 mandatów w Radzie Miasta. Planuje wystawić kandydatów we wszystkich okręgach wyborczych, a także przedstawić kandydata na prezydenta miasta, choć jego tożsamość na razie pozostaje tajemnicą z uwagi na trwające rozmowy o składaniu list wyborczych i doborze kandydatów.

Możliwym kandydatem na prezydenta, jak wcześniej sugerowano, może być wicewojewoda Wojciech Wołoch. Jacek Bury potwierdza, że Wołoch jest jednym z rozważanych kandydatów, mimo że wcześniej był uważany za najbardziej prawdopodobnego aspiranta do tego stanowiska.