Opóźnienia w komunikacji miejskiej w Lublinie spowodowane porannymi oblodzeniami

Ze względu na poranne oblodzenia, system komunikacji miejskiej w Lublinie doświadcza opóźnień. Monika Fisz, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie, informuje, że mimo poprawy sytuacji na drogach, mogą jeszcze występować problemy. Podczas porannych godzin, trudności w ruchu autobusów i trolejbusów wynikały z lokalnych oblodzeń, zwłaszcza na wzniesieniach. Chociaż teraz te utrudnienia powodują opóźnienia, sytuacja zaczyna się stabilizować. Autobusy i trolejbusy powinny wrócić do normalnego rozkładu jazdy po przejściu porannego szczytu.

Wypadki również miały wpływ na sytuację. Na ulicy Łęczyńskiej doszło do kolizji dwóch pojazdów komunikacji miejskiej. Tymczasem na ulicy Droga Męczenników Majdanka trolejbus wpadł w poślizg i uderzył w słupek znajdujący się na wyspie na przejściu dla pieszych.

ZTM zachęca pasażerów do korzystania z systemu dynamicznej informacji pasażerskiej oraz aplikacji pokazujących bieżącą lokalizację pojazdów. Na ulicach Lublina działa 17 pojazdów odpowiedzialnych za zimowe utrzymanie dróg. Chodniki i nawierzchnie dróg są śliskie po nocnych opadach deszczu i deszczu zmieszanego ze śniegiem.

Justyna Góźdź, rzeczniczka prasowa Ratusza w Lublinie, informuje, że pierwsze pojazdy ruszyły na ulice między 2:00 a 3:00 w nocy, a prace utrzymaniowe ciągle trwają. Prace na ulicach o priorytecie pierwszym i drugim są już na ukończeniu. Następnie rozpoczną się działania zgodnie z trzecim standardem oraz będą realizowane zgłoszenia interwencyjne. Obecnie główne drogi są przejezdne, z nawierzchnią mokrą i czystą, ale w niektórych obszarach mogą nadal występować problemy z ruchem do momentu, kiedy sól zacznie działać. Obszary te obejmują Aleję Warszawską, Drogę Męczenników Majdanka, Nasutowską, Kosmowską, Zbożową lub Północną, jak również część dzielnicy Czechów.