Rozbój w centrum Lublina: dwaj recydywiści usłyszeli zarzuty

Podkom. Kamil Karbowniczek, członek zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, poinformował, że dwoje przestępców usłyszało oficjalne zarzuty dokonania rozboju z wykorzystaniem narzędzia stanowiącego zagrożenie. Wszystko wskazuje na to, że są oni odpowiedzialni za niedawny napad na sklep położony w sercu Lublina.

Karbowniczek ujawnił, że informacja o incydencie dotarła do funkcjonariuszy policji w piątkowe popołudnie, tuż przed godziną 19. Ze zgłoszenia wynikało, że do jednego ze sklepów przy ulicy 3 Maja w Lublinie wkroczyło dwóch mężczyzn. Jeden z intruzów przekroczył próg zaplecza sklepu trzymając w dłoni obiekt, który swoją budową przypominał nóż. Grożąc kasjerowi, mężczyzna zażądał wydania skrytki z pieniędzmi.

Po udanym rabunku sprawcy oprócz skrytki z pieniędzmi zabrali także dwie butelki alkoholu oraz paczkę papierosów, po czym uciekli. Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, dostrzegli dwóch mężczyzn odpowiadających opisom sprawców na przystanku komunikacji miejskiej i natychmiast ich zatrzymali.

Mówiąc o zatrzymanych, Karbowniczek podkreślił: „To dwaj mieszkańcy Lublina, w wieku 25 i 35 lat. U obu znaleziono pieniądze o wartości zbliżonej do sumy skradzionej ze sklepu”.