Specjaliści z KWP w Lublinie rozbili kolejne laboratorium produkujące narkotyki

Oficerowie z Komendy Wojewódzkiej Policji (KWP) w Lublinie przeprowadzili operację, która doprowadziła do identyfikacji i neutralizacji kolejnego punktu produkcji narkotyków. Tym razem śledztwo zakończyło się sukcesem na terenie powiatu chrzanowskiego. To tam, w budynkach gospodarczych, prowadzono nielegalną produkcję amfetaminy. W ramach tej akcji, oficerowie współpracowali ściśle z policjantami z Komendy Powiatowej w Chrzanowie, co pozwoliło na zabezpieczenie 30 litrów płynnej formy amfetaminy oraz prawie kilograma gotowego produktu. Trzech mężczyzn zostało aresztowanych i teraz będą musieli odpowiedzieć za swoje działania przed sądem.

Dział wywiadu kryminalnego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie odkrył, że na obszarze powiatu chrzanowskiego w Małopolsce, trzech mężczyzn prowadziło produkcję amfetaminy. Nadkomisarz Andrzej Fijołek, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie, relacjonuje: „Razem z kadrami z Komendy Powiatowej w Chrzanowie dokonaliśmy interwencji na terenie prywatnej posesji. W budynkach gospodarczych odkryliśmy 30 litrów płynnej amfetaminy oraz prawie kilogram gotowego produktu. Na miejscu aresztowaliśmy dwóch mężczyzn, a trzeci z nich został zatrzymany w jednym z mieszkań w Chrzanowie.”

Wszyscy aresztowani usłyszeli zarzuty dotyczące produkowania znacznych ilości substancji odurzających. „Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za takie przestępstwo grozi kara do 20 lat pozbawienia wolności. Trzech zatrzymanych mężczyzn już się znajduje w areszcie tymczasowym” – dodał nadkomisarz Andrzej Fijołek.