Maciej Zając pozostaje z Bogdanką LUK Lublin na następny sezon PlusLigi

Bogdanka LUK Lublin kontynuuje budowę składu na nadchodzący sezon, potwierdzając, że Maciej Zając będzie nadal grał w jej barwach. Zajmuje on pozycję środkowego i jest jednym z pięciu zawodników, którzy podpisali nowe kontrakty z drużyną, która zajęła ostatnio piąte miejsce w PlusLidze.

Maciej Zając wyraził dumę z tego faktu, podkreślając swoją związaną z Lublinem – miastem jego pochodzenia. Zachwalał również atmosferę panującą podczas meczów w hali Globus i wyraził nadzieję, że nie zmieni się ona w następnym sezonie.

Zając dołączył do drużyny żółto-czarnych przed sezonem 2023/24. Przedtem zasłynął swoimi występami w reprezentacji Polski U21, a ostatnio został powołany do kadry U22. Jego klubowa kariera dopiero nabiera rozpędu, choć już teraz jest powoli uzupełniania przez znane marki.

Przed powrotem do rodzinnego Lublina, Zając grał w Karpatach Krosno – drużynie drugoligowej. Wcześniej reprezentował barwy AKS V LO Rzeszów, gdzie regularnie brał udział w treningach zespołu z Podpromia. W poprzednim sezonie wystąpił w dziesięciu meczach, zdobywając łącznie 9 punktów.

Prezes Bogdanki LUK, Krzysztof Skubiszewski, podkreślił dumę klubu z faktu, że mogą prezentować PlusLidze młodego zawodnika o dużym potencjale. Skubiszewski wyraził radość, że tym razem jest to zawodnik urodzony w Lublinie. Zaznaczył, jak mocno zaangażowany był Zając w wykorzystanie każdej szansy do pokazania swoich umiejętności na parkiecie PlusLigi. Prezes przyznał, że obserwując cały sezon, widział jak Zając korzysta z doświadczenia i wiedzy trenera, który był doskonałym środkowym, oraz jak praktykuje z zawodnikami o większym dorobku. Ta kombinacja talentu i pokory sprawia, że klub z niecierpliwością czeka na kolejny sezon z Maćkiem w składzie.