Ograniczenia w ruchu drogowym w Lublinie związane z wydarzeniami i zgromadzeniami oraz sezonowe zamknięcie ul. Królewskiej

Ze względu na planowane wydarzenia i zgłoszone zgromadzenia publiczne, w pewnych rejonach miasta zostanie wprowadzona tymczasowa zmiana organizacji ruchu drogowego, co może spowodować pewne utrudnienia. Na dodatek, podobnie jak miało to miejsce w poprzednim roku, ulica Królewska w Lublinie zostanie zamknięta dla ruchu samochodowego w okresie letnim.

Zamykanie ruchu samochodowego będzie dotyczyło odcinka ulicy Królewskiej od skrzyżowania z ulicą Bajkowskiego do skrzyżowania z ulicą Podwale. Kierowcy będą kierowani w lewo na ulicę Lubartowską od ulicy Bajkowskiego, zaś dojazd do poszczególnych posesji będzie możliwy od strony ulicy Wyszyńskiego. Pomimo zamknięcia dla samochodów osobowych, ten odcinek ulicy Królewskiej będzie nadal dostępny dla komunikacji miejskiej oraz taksówek.

Jak informuje Justyna Góźdź z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin, takie ograniczenia w ruchu będą obowiązywały każdego weekendu od godziny 18:00 w piątek aż do końca niedzieli, w okresie od 31 maja do 29 września. Góźdź przypomina, że podobne restrykcje zostały wprowadzone testowo w 2023 roku i spotkały się z pozytywnym odbiorem mieszkańców miasta oraz osób go odwiedzających. To pchnęło decyzję o kontynuowaniu takiego rozwiązania także w bieżącym roku.