Planowany weekendowy reżim komunikacyjny w Lublinie związany z Marszem Równości, Nocą Kultury i Biegiem Solidarności

W związku z nadchodzącym weekendem (1-2 czerwca), Zarząd Transportu Miejskiego (ZTM) w Lublinie planuje wprowadzenie zmian w organizacji ruchu komunikacji miejskiej. Przebieg trasy oraz działania te są spowodowane planowanymi wydarzeniami, takimi jak „31 Międzynarodowy Bieg Solidarności Lubelski Lipiec 1980”, Marsz Równości oraz Noc Kultury.

Zgodnie z informacjami udzielonymi przez ZTM w Lublinie, istnieje możliwość, że podczas Marszu Równości zostanie całkowicie zawieszony ruch drogowy na jego trasie. W takim przypadku, autobusy i trolejbusy zostaną czasowo zatrzymane do momentu wznowienia ruchu.

Planowana trasa Marszu Równości przewiduje przejście uczestników przez Aleje Racławickie przy Centrum Spotkania Kultur, ulicę Lipową, ulicę Prezydenta G. Narutowicza, ulicę Głęboką, ulicę J. Sowińskiego, ulicę J. Poniatowskiego oraz ulicę ks. J. Popiełuszki, kończąc marsz na placu przy Galerii Labirynt.

W związku z tym, na ulicy Głębokiej, tuż za skrzyżowaniem z Aleją Kraśnicką, zostanie uruchomiony tymczasowy przystanek o nazwie „Nałęczowska 04”.