Potworna zbrodnia w Lublinie: 46-latek skazany na dożywocie za brutalne pobicie 67-latka

Brutalny incydent miał miejsce w Lublinie, gdzie 46-letni mężczyzna skazany jest na dożywocie. W wyniku kłótni doszło do agresji wobec jego 67-letniego znajomego. Napastnik atakował starca z bezwzględną brutalnością, bijąc go i kopiąc po całym ciele, a następnie skacząc po nim.

Do tragicznego zdarzenia doszło we wtorek, 28 maja, przy Alejach Zygmuntowskich w Lublinie. Policja otrzymała zgłoszenie o mężczyźnie leżącym bez ruchu w krzakach przy sąsiednim parkingu. Informacje sugerowały, że został on prawdopodobnie pobity. Funkcjonariusze, którzy zostali wysłani na miejsce, potwierdzili te doniesienia. Niestety, dla pokrzywdzonego było już za późno na pomoc. Służby policyjne ustaliły tożsamość ofiary – okazało się, że był to 67-letni bezdomny mężczyzna. Na miejscu policja natknęła się również na dwóch innych mężczyzn i kobietę – wszyscy byli nietrzeźwi i bezdomni – jak podaje komisarz Anna Kamola z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Ciało ofiary zostało przekazane w celu dokonania sekcji zwłok. Jak policja ustaliła, 46-latek zaatakował 67-latka podczas sprzeczki. Atak był brutalny – sprawca pobił starszego mężczyznę, kopał go po całym ciele, a na koniec skakał po nim – dodaje komisarz Anna Kamola. Zatrzymany napastnik został umieszczony w areszcie do wytrzeźwienia. W przeszłości był już wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Co więcej, podczas zatrzymania okazał agresję wobec funkcjonariuszy policji.