Seniorzy w Lublinie świętują – Lubelskie Dni Seniora pełne atrakcji

Od 3 czerwca do 7 czerwca, najstarsi obywatele Lublina będą mieli szansę uczestniczyć w wydarzeniu o nazwie Lubelskie Dni Seniora. W ciągu tych dni, seniorzy będą mogli skorzystać z ponad 120 różnych form aktywności.

Lubelskie Dni Seniora to specjalne wydarzenie mające na celu zaangażowanie starszych ludzi w życie społeczne miasta, zachęcanie ich do aktywnego trybu życia, poszerzania swojej wiedzy i rozwijania swoich pasji – jak informuje Anna Augustyniak, zastępca prezydenta Lublina.

W tym roku program przewiduje wiele różnorodnych atrakcji dla seniorów – od edukacyjnych, poprzez kulturalne, aż po sportowe oraz te związane ze zdrowiem.
– W planach są również spacery z przewodnikami, którzy opowiedzą o mniej znanych, ale niezwykle fascynujących miejscach i historiach z naszego miasta – dodaje Anna Augustyniak.

Rozpoczęcie Lubelskich Dni Seniora zaplanowano na poniedziałek (3 czerwca) i odbędzie się ono w Filharmonii Lubelskiej im. H. Wieniawskiego. Tamtego dnia, seniorzy otrzymają symboliczny klucz do bram miasta. Uroczystość otworzy koncert „Sentymentalna podróż do przeszłości”, na którym wystąpi Nina Kodorska wraz z zespołem.