Port Lotniczy w Lublinie poszukuje wykonawcy instalacji systemów wykrywających materiały wybuchowe w bagażu podręcznym

W ostatnich doniesieniach od Portu Lotniczego w Lublinie, pojawiła się informacja o planowanej inwestycji. Port zapowiedział przetarg na dostarczenie oraz zainstalowanie dwóch kompleksowych zestawów. Każdy z nich powinien zawierać urządzenie EDS CB (Explosive Detection System for Cabin Baggage), które jest urządzeniem do wykrywania materiałów wybuchowych w bagażach podręcznych. Wymagane jest, aby spełniało co najmniej normy C3 ECAC.

Parametry techniczne określone przez port lotniczy są jasne – specjalistyczny sprzęt razem z systemem transportu bagażu kabinowego oraz urządzeniem do zwrotu pojemników (kuwet) musi mieć długość przynajmniej 16 metrów, ale nie więcej niż 18 metrów. W procesie wyboru wykonawcy największe znaczenie będzie miała cena ofertowana przez potencjalnych dostawców.

Zgłoszenia chętnych firm do udziału w przetargu będą przyjmowane do 19 lipca 2024 roku, dokładnie do godziny 9:00 rano. Każda złożona oferta musi być ważna przez przynajmniej 90 dni od daty jej złożenia. Na godzinę 9:30 tego samego dnia, zaplanowano oficjalne otwarcie nadesłanych propozycji.