Klub piłkarski Motor Lublin rozpoczął przygotowania do sezonu 2024/2025 pod wodzą Mateusza Stolarskiego

W poniedziałek, trener Mateusz Stolarski powitał 25 zawodników na pierwszym treningu przygotowawczym przed nadchodzącym sezonem 2024/2025. W ciągu najbliższego tygodnia zawodnicy poddani zostaną różnym testom, w tym testom wytrzymałościowym i mocno-siłowym, zakończonym sobotnim meczem sparingowym przeciwko Koronie Kielce. Szczegółowe informacje odnoszące się do godziny rozpoczęcia tego meczu kontrolnego zostaną podane bliżej daty spotkania.

Pierwszy dzień przygotowań do sezonu w Motorze Lublin obejmował następujących piłkarzy:

Na pozycji bramkarzy: Kacper Rosa, Łukasz Budziłek, Oskar Jeż i Igor Bartnik. Wśród obrońców znaleźli się: Filip Wójcik, Paweł Stolarski, Arkadiusz Najemski, Kamil Kruk, Sebastian Rudol, Konrad Magnuszewski, Filip Luberecki, Krystian Palacz oraz Patryk Romanowski. Na środku pola trenowali: Michał Król, Mbaye Jacques Ndiaye, Dariusz Kamiński, Bartosz Wolski, Mathieu Scalet, Marcel Gąsior, Rafał Król, Piotr Ceglarz i Mariusz Rybicki. W ataku zaś brylowali: Samuel Mráz, Kacper Wełniak oraz Kacper Śpiewak.

Warto zwrócić uwagę, że Arkadiusz Najemski dziś nie uczestniczył w treningu ze względu na proces leczenia. Z kolei Paweł Stolarski przeszedł indywidualny trening. Natomiast Patryk Romanowski i Igor Bartnik powrócili do klubu po okresie wypożyczenia do Polonii Bytom i Orląt Radzyń Podlaski i trenowali wraz z drużyną.

Pierwszy mecz Motoru Lublin w nowym rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy odbędzie się na Arenie Lublin w niedzielę, 21 lipca, a przeciwnikiem będzie Raków Częstochowa. Przed tym spotkaniem ekipa z Lublina rozegra jeszcze mecze sparingowe z Widzewem Łódź, Resovią Rzeszów, Zniczem Pruszków i Radomiakiem Radom oraz spędzi kilka dni na obozie w Sochocinie.