Nowa amerykańska zawodniczka dołącza do drużyny Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin

Lubelski zespół koszykówki, Polski Cukier AZS UMCS Lublin, zasiliło nowe zagraniczne wzmocnienie. Klub pozyskał 25-letnią Stellę Johnson z USA, która ma na swoim koncie dwuletni staż gry w prestiżowej lidze WNBA.

Johnson, mierząca 178 cm wzrostu, specjalizuje się w grze na pozycjach „2” i „1”. W 2020 roku została wybrana do WNBA, gdzie przez dwa lata reprezentowała drużyny Chicago Sky i Washington Mystics. Podczas jednego z meczów przeciwko Atlancie Dream ustanowiła swój rekord punktowy – zdobyła aż 25 punktów. Swój europejski debiut zaliczyła właśnie w Polsce, grając dla drużyny z Gorzowa Wielkopolskiego. Ostatni sezon spędziła w szwedzkim Norrköping Dolphins, z którym dotarła do półfinału play-off krajowych rozgrywek. Przez cały sezon rozegrała 30 spotkań, notując średnio 20,1 punktu, 5,5 zbiórki i 3,6 asysty na mecz. Jej średnia punktowa była trzecią najlepszą w całej szwedzkiej lidze.

„Poszukiwaliśmy gracza, który potrafi punktować. Stella doskonale odnajduje się na pozycji „2”, ale także może nam pomóc na pozycji „1”. Posiada wszystkie cechy, jakie byliśmy zdecydowani znaleźć: jest dobra w rzutach za trzy punkty, w grze jeden na jeden, a także jest szybka i silna – te atuty przekonały nas do jej osoby. Wcześniej, zaraz po studiach, grała w Gorzowie, gdzie niestety doznała kontuzji. Po kilku miesiącach przerwy zagrała w lidze niemieckiej, a ostatni sezon spędziła w Szwecji, gdzie prezentowała bardzo wysoki poziom gry” – wyjaśnia Krzysztof Szewczyk, trener Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin.