Lubelskie Dni Fantastyki: Spotkanie miłośników gier i kostiumowych przebrań

W Lublinie towarzyszy nam niebanalne wydarzenie pełne magii i fantazji, jakim są Lubelskie Dni Fantastyki. Jest to jedno z najbardziej uznanych i najdłużej działających wydarzeń tego gatunku w Polsce, które od 1988 roku, co roku przyciąga miłośników fantastyki do Lublina. Jedynym wyjątkiem była przerwa spowodowana pandemią.

Na miejscu odnajdziemy różnorodne atrakcje, jak choćby gamesroom – mówi Błażej Pasternak, który jest koordynatorem całego wydarzenia. Wiele popularnych ostatnio gier, takich jak „Diuna”, dostarcza uczestnikom świetnej rozrywki i stanowi idealną odtrutkę na codzienne zmartwienia. Nie brakuje również prelekcji o szerokim spektrum tematycznym, obejmującym zarówno fantastykę czy science fiction, jak również antropologię czy filozofię.

Za sprawą Lubelskich Dni Fantastyki możemy zaobserwować liczne postacie popkultury przechadzające się po ulicach miasta. Cosplayerzy, którzy szczególnie cenią sobie twórczy wymiar imprezy i możliwość spotkania osób o podobnych zainteresowaniach, z przyjemnością dopieszczają swoje kostiumy. Przebieranki i spotkania z innymi pasjonatami to dla nich prawdziwa radość.

Lubelskie Dni Fantastyki będą trwały aż do jutrzejszego dnia (16.06), a centrum wydarzenia znajduje się w Domu Kultury LSM, ulica Wallenroda 4a.