Rekordowa liczba pasażerów na Porcie Lotniczym Lublin w maju 2024 roku

Chociaż sezon wakacyjny dopiero się rozpoczął, Port Lotniczy Lublin już wcześniej zauważył znaczący wzrost liczby pasażerów. Maj 2024 roku, który przyniósł dwie długie przerwy weekendowe, okazał się miesiącem rekordowym dla lotniska, przekraczając liczbę pasażerów z tego samego okresu w ubiegłym roku.

Według danych opublikowanych przez Lublin Airport LUZ, w maju 2024 roku lotnisko obsłużyło prawie 35 tysięcy pasażerów, co oznacza wzrost o 12% w porównaniu do maja poprzedniego roku. Wzrost ten jest szczególnie imponujący, biorąc pod uwagę, że lubelskie lotnisko rozpoczęło loty w popularne kierunki turystyczne już przed oficjalnym rozpoczęciem sezonu wakacyjnego.

Prezes Portu Lotniczego Lublin, Andrzej Hawryluk, podkreślił na początku czerwca, że lotnisko współpracuje z partnerami z sektora turystycznego, aby zapewnić mieszkańcom regionu interesujące możliwości letniego odpoczynku. Podróżujący mogą teraz lecieć z Lublina do tak egzotycznych miejsc jak Hurghada i Heraklion, co jest możliwe dzięki po raz pierwszy uruchomionym połączeniom. Hawryluk przewiduje rekordowy sezon pod względem liczby dostępnych kierunków i miejsc na pokładzie samolotów.

Pasażerowie korzystający z usług lubelskiego lotniska mają teraz szereg atrakcyjnych destynacji do wyboru. Można polecieć pięciokrotnie w tygodniu do Antalyi, popularnej tureckiej miejscowości nad Morzem Śródziemnym, a także do Splitu w Chorwacji, Burgas w Bułgarii nad Morzem Czarnym czy włoskiego Bergamo. Polacy coraz chętniej wybierają również loty nad Bałtyk, do Gdańska, które są regularnie oferowane przez Port Lotniczy Lublin.