Śmierć Profesora Tomasza Zubilewicza, Znaczącej Figury Lubelskiej Chirurgii Naczyniowej i Angiologii

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Nr 1 w Lublinie poinformował o śmierci swojego wieloletniego pracownika i znanej postaci w dziedzinie medycyny, Profesora Tomasza Zubilewicza. Tragiczna wiadomość o tym, że uznany lekarz nie żyje, została przekazana w czwartkowym komunikacie zamieszczonym na stronie szpitala.

Zgodnie z informacją przekazaną przez instytucję, ceremonia żałobna odbędzie się w najbliższy wtorek, 25 czerwca, o godzinie 13.00. Miejsce nabożeństwa to kaplica cmentarna przy ulicy Unickiej w Lublinie.

W 1994 roku Prof. Zubilewicz podjął pracę w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym Nr 1, gdzie początkowo pełnił funkcję młodszego asystenta. W kolejnych latach awansował na stanowisko asystenta, a następnie starszego asystenta. W 2010 roku objął stanowisko Ordynatora Kliniki Chirurgii Naczyniowej i Angiologii. Od listopada 2011 r. do połowy 2022 r. prowadził Klinikę Chirurgii Naczyniowej i Angiologii jako jej Kierownik. W 2018 roku, decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, otrzymał tytuł naukowy profesora nauk medycznych.

Profesor był doświadczonym specjalistą w dziedzinach chirurgii ogólnej, chirurgii naczyniowej i angiologii. Jego praca w szpitalu była nierozerwalnie związana z aktywnością naukową oraz edukacją studentów na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie.