46. Pielgrzymka z Lublina na Jasną Górę: Już można się zapisywać!

Na przestrzeni tego roku, będzie miała miejsce 46. edycja pielgrzymki z Lublina do sanktuarium na Jasnej Górze. Zapisy są już otwarte w lokalnych parafiach. Warto przypomnieć, że podobnie jak w poprzednim roku, możliwość uczestniczenia w rekolekcjach w drodze ma nie tylko pełen skład pielgrzymów, ale także te osoby, które planują przebyć jedynie wybrany odcinek trasy.

Oficjalny start pielgrzymki zaplanowany jest na sobotę, 3 sierpnia 2024 roku. Wyprawa rozpocznie się od lubelskiej archikatedry i potrwa do 14 sierpnia 2024 r. (początek kolumny chełmskiej to 1 sierpnia). W trakcie tej duchowej wędrówki, pielgrzymi będą inspirowani hasłem: „Pokój i dobro”.

Swoje partnerstwo z pielgrzymką zadeklarował Zakon Braci Mniejszych Kapucynów. To dla nich szczególny czas, gdyż obchodzą jubileusz 300-lecia obecności zakonników w Lublinie. Rekolekcje w drodze będą również momentem szczególnej modlitwy za powołania kapłańskie i zakonne.

Jednak nie wszyscy mają możliwość udziału w pełnym przejściu trasy pielgrzymki. Z tego powodu, tak jak rok wcześniej, organizatorzy przewidzieli możliwość przejścia jedynie wybranego odcinka. Ten tryb uczestnictwa nazywany jest „Ile możesz”. Każdego dnia rano z Lublina odjeżdża autokar, który zawozi chętnych do grupy pielgrzymów na trasie. Wieczorem natomiast ten sam autokar wraca do Lublina ze wszystkimi, którzy zdecydowali się zakończyć swą pielgrzymkę danego dnia.

W ramach pielgrzymki działa również fundusz „Idę z Tobą”. Daje on możliwość opłacenia wpisowego dla pielgrzyma, który w zamian będzie modlił się za intencje ofiarodawcy. Jak podkreślają duszpasterze pielgrzymki, wieloletnie doświadczenia z funduszem „Idę z Tobą” pokazują, że wiele osób doświadcza łask wynikających z modlitw w ich intencji podczas trasy pielgrzymki.