Lubelska Arena gospodarzem trzydniowego Kongresu Świadków Jehowy

Arena Lublin, znana zazwyczaj z rozgrywanych na niej meczów, tym razem przyciągnęła inny rodzaj tłumu. W dniach od piątku do niedzieli, stała się miejscem spotkania dla Świadków Jehowy, którzy zgromadzili się tam na swoim trzydniowym kongresie. Tegoroczne hasło wydarzenia brzmiało „Głośmy dobrą nowinę!”.

Na to wielkie religijne spotkanie, które odbywało się w Arenie Lublin, przybyło ponad 7 tysięcy osób. Podczas pierwszego dnia kongresu, uczestnicy mieli możliwość obejrzenia dwóch części serii filmowej odnoszącej się do życia i służby Jezusa. To był ich pierwszy pokaz.

Drugiego dnia, w sobotę, na miejscu odbył się ceremoniał chrztu. Przyjęło go 54 osoby z Lublina i okolicznych regionów, które zdecydowały się dołączyć do wspólnoty. Chrzest przeprowadzano poprzez zanurzenie całego ciała w basenie wypełnionym wodą, w podobny sposób jak czynił to Jan Chrzciciel w Jordanie.

Ostatniego dnia kongresu, w niedzielę, zaplanowany był wykład na temat „Dlaczego nie boimy się złych wiadomości?”. Wstęp na to lubelskie wydarzenie był otwarty dla każdego, a udział w nim nie wiązał się z żadnymi kosztami. Organizatorzy podkreślali, że podczas trwania kongresu nie organizowane są żadne zbiórki.

Kongres Świadków Jehowy w Lublinie to tylko jedno z 32 takich spotkań, które zorganizowano w całej Polsce tego lata. Szacuje się, że w sumie gromadzą one około 125 tysięcy osób. Ciekawostką jest fakt, że w ubiegłym roku na świecie blisko 13 milionów ludzi uczestniczyło w takich trzydniowych wydarzeniach. Na całym globie jest prawie 9 milionów Świadków Jehowy, skupionych w ponad 118 tysiącach zborów. W Polsce działalność tej grupy religijnej rozpoczęła się już w 1891 roku i po 130 latach jest ona trzecią co do wielkości wspólnotą religijną w kraju, skupiającą ponad 116 tysięcy wyznawców.