Jesienna pogoda aż do połowy października. Możliwe przelotne lekkie opady

Jesienna pogoda na przełomie września i października.

W nadchodzących dniach mieszkańcy Lublina i okolic mogą spodziewać się typowo jesiennej pogody. Na szczęście nie powinno padać.

Prognoza pogody na najbliższe dni zapowiada dość typowe dla przełomu września i października warunki. Lato skończyło się tydzień temu, ale niektórzy już tęsknią za nim patrząc za okno.

Po fali ulewnych deszczów, które miały miejsce w końcówce lata, pogoda ustabilizowała się. Dziś (29.09.2021) w Lublinie niebo jest lekko zachmurzone, nie spodziewamy się opadów. Temperatura wynosi szesnaście stopni, lecz odczuwalna temperatura jest o 1-2 stopnie Celsjusza niższa. Wszystko ze względu na leki wiatr, który może doskwierać przy długotrwałym przebywaniu na zewnątrz.

Do połowy października nie trzeba wyciągać ciepłych kurtek z szafy

Dość podobne warunku pogodowe zapowiadane są na kolejne dni.

Nawet spoglądając w długoterminową prognozę, na czternaście dni (do 11.10.2021), nie zobaczymy tam obfitych opadów deszczu oraz mroźnych temperatur. Minimalna temperatura w tym okresie ma wynosić 13 stopni Celsjusza. Odczujemy ją pojutrze, 30 września. Następnie znów wyjdzie słońce, a temperatury skoczą do niemal dwudziestu stopni.

Najcieplejszymi dniami będą przyszła niedziela i poniedziałek. Nie powinniśmy się też w tych dniach spodziewać deszczu. Może więc jest to dobry moment na ostatni, krótki urlop i wyjazd za miasto?

Przelotne opady od wtorku 5-tego października i coraz krótsze dni

Po kilku słonecznych, dość ciepłych dniach, znów zrobi się dość brzydko. Jesień powróci w pełnej krasie, a wszystko za sprawą przelotnego deszczu. Ten będzie nękał lublinian aż do weekendu 9-10. października.

Warto pamiętać o coraz krótszym dniu. Dziś zachód słońca będzie miał miejsce o 18:12, natomiast 11 października zdarzenie to będzie miało miejsce ponad 20 minut szybciej – o 17:45.

Skracanie się dnia będzie postępowało aż do przesilenia zimowego, gdy zobaczymy najkrótszy dzień w całym roku.

Dobre warunki do uprawiania sportu

Panująca obecnie pogoda idealnie nadaje się do uprawiania sportu. Niezależnie od jego rodzaju, czy to bieganie, czy jazda na rowerze – kilkanaście stopni temperatury i delikatne promienie słońca świetnie nastrajają do wyjścia z domu. To szczególnie dobra wiadomość dla miłośników aktywności fizycznej. W lecie przez wiele dni zbyt wysoka temperatura nie pozwalała cieszyć się sportem, a następnie tygodnie burz i liczne ulewy zupełnie uniemożliwiły jakąkolwiek aktywność na zewnąrz.