Zakończenie sezonu motocyklowego pod Areną Lublin

Zakończenie sezonu motocyklowego z udziałem policjantów lubelskiej drogówki.

27 września w okolicy Areny Lublin miało miejsce spotkanie motocyklistów.

Miłośnicy jednośladów ze stolicy województwa lubelskiego oraz okolic mieli okazję w sporym gronie zakończyć sezon motocyklowe. Nadchodząca jesień i coraz gorsze warunki atmosferyczne sprawiają, że wielu z nich odstawi swoje maszyny do garażu.

Motocykliści spotkali się w okolicach lubelskiego stadionu. Była to jedna z ostatnich w tym roku możliwość porozmawiania, wymiany doświadczeń i prezentacji swoich motocykli.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego towarzyszyli motocyklistom

Pod Areną Lublin zjawili się także policjanci. Przedstawiciele drogówki uczestniczyli w kończącym motocyklowy sezon wydarzeniu, między innymi zaprezentowali policyjne statystyki. Chodzi głównie o aspekty związane z prowadzącymi jednoślady.

Według danych lubelskiej Policji, do końca sierpnia 2021 (ostatni pełny miesiąc uwzględniony w danych) doszło do nieco ponad osiemdziesięciu zdarzeń (kolizje, wypadki, stłuczki) z udziałem motocyklistów. Ponadto przestrogą może być 276 wykroczeń z udziałem kierowców jednośladów, które odnotowała Policja.

Motocykliści poznali najczęstsze powody otrzymania mandatu

Policja podsumowała sezon motocyklowy wskazując między innymi, które wykroczenia były najczęściej popełniane przez motocyklistów. Zdecydowanie najwięcej mandatów spowodowanych było przekroczeniem dozwolonej prędkości. Dalej na liście są: wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym, przejazd na czerwonym świetle i nie dostosowanie się do wymaganej odległości między pojazdami.

Można powiedzieć, że te przyczyny w dużej mierze odpowiadają też za większość wypadków i innych zdarzeń spowodowanych przez motocyklistów.

Coraz bardziej odpowiedzialna postawa kierujących jednośladami

Funkcjonariusze Policji, którzy uczestniczyli w zakończeniu sezonu, podkreślili coraz bardziej odpowiedzialną jazdę motocyklistów. W stosunku do poprzednich lat drogówka obserwuje bardziej świadome poruszanie się po publicznych drogach. Zapewne spory wpływ mają na to cykliczne akcje Policji, które mają na celu uświadamianie kierowców, poprawę bezpieczeństwa na drogach, a także karanie kierowców łamiących przepisy.

Sezon zimowy to czas na usprawnianie i naprawę swoich maszyn

Zapaleni motocykliści nie wyobrażają sobie życia bez swoich maszyn. Wielu z nich spędzi okres między sezonami na naprawach i przeróbkach swoich motocykli.