W niedziele zapraszamy na Dzień Otwarty w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt

W niedzielę dzień otwarty w schronisku dla zwierząt

3 października Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie zaprasza wszystkich chętnych na dni otwarte.

Dobrym powodem do zorganizowania wydarzenia promującego działalność schroniska jest Światowy Dzień Zwierząt. To data znana miłośnikom wszystkich czworonogów na całym świecie już od prawie stu lat. Święto ustanowiono jeszcze w okresie międzywojnia – w 1931  roku podczas proekologicznej konwencji we Florencji. W naszym kraju Dzień Zwierząt także ma długą historię – obchodzimy je już od prawie 20 lat.

Głównym celem przedstawicieli Schroniska jest zachęta do adoptowania kota lub psa. Wolontariusze, pracujący na co dzień z przebywającymi tam czworonogami, zaprezentują je podczas Dni Otwartych. Na miejscu będzie możliwość odbycia konsultacji i skorzystania z porad specjalistów. Jeżeli ktoś nie jest w pełni zdecydowany, lub nie wie czy da radę zaopiekować się zwierzęciem – warto udać się do lubelskiego Schroniska i zasięgnąć opinii opiekunów zwierząt.

Ciekawa prelekcja o nowym członku rodziny

Osoby, które decydują się na adopcję zwierzęcia, a także wszyscy inni posiadacze psów i kotów, mogą wysłuchać ciekawego wykładu. Dariusz Ornal, który pracuje jako zoopsycholog, wygłosi prelekcję pod tytułem „Wielogatunkowa rodzina”. Dowiemy się w niej o procesie aklimatyzacji przybywającego do naszego domu zwierzęcia.

Pół tysiąca zwierząt czekających na nowy dom

W samym tylko Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt, które znajduje się na ulicy Metalurgicznej w Lublinie, przebywa obecnie niemal pięćset psów i kotów. Zwierzaki przechodzą proces socjalizacji, w którym pomagają wolontariusze. Psy i koty są także zaopiekowane pod kątem medycznym i mają komplet niezbędnych szczepień. Z Budżetu Obywatelskiego opłacono zakup wyprawki, którą otrzymają przyszli właściciele. Nie muszą więc przejmować się wieloma aspektami już po przygarnięciu zwierzęcia. Ponadto psy i koty przeznaczone do adopcji są już wysterylizowane.

Podczas niedzielnego wydarzenia organizatorzy przewidzieli zabawy i konkursy dla dzieci, a także koncert. Muzyczne doznania zagwarantują uczniowie szkoły muzycznej w Świdniku. Warto więc udać się w ten dzień do Schroniska, nawet jeżeli nie mamy planu adopcji zwierzaka.