Lubelscy żużlowcy skupiają się na finałowej części sezonu

Żużlowcy Motoru Lublin w skupieniu przygotowują się do finału PGE Ekstraklasy

Klub naciska na kluczowych zawodników, aby ci zrezygnowali z występów w zagranicznych drużynach.

Trwają przygotowania do finałowych meczów PGE Ekstraklasy. Żużlowcy ze stolicy województwa lubelskiego mają szansę na odniesienie historycznego sukcesu.

Z tego powodu klub zażądał od swoich zawodników, aby ci skupili się na jeździe w Motorze.

Hampel chwilowo odpuści starty w Szwecji

Jeden z najlepszych, zarazem bardzo doświadczony żużlowiec, Jarosław Hampel, poza występami w Lublinie jeździ w lidze szwedzkiej.

Już we wtorek jego ekipa, Lejonen Gislaved, musiała obyć się bez utytułowanego Polaka. Szwedzka drużyna także walczy w play-offach w ramach swojej ligi. Zawodnik otrzymał od macierzystego klubu zakaz startów. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie zawodnika, który może pomóc Motorowi w finałowych meczach. Zakaz jazdy za granicą potrwa w przypadku Hampela do końca tej odsłony polskiej ligi.

Szwedzki klub nie mógł także skorzystać z usług innego Polaka – Jakuba Miśkowiaka. Zawodnik na co dzień broniący barw Włókniarza Częstochowa uczestniczył ostatnio w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów. Włókniarz zmierzył się tam między innymi z Motorem Lublin i finalnie wygrał te rozgrywki.

Sympatycy Lejonen Gislaved zawiedzeni

Kibice drużyny startującej w szwedzkiej lidze nie kryli niezadowolenia. Rozumieją jednak sytuację, gdyż to w Polsce żużlowcy zarabiają największe pieniądze, a decyzja o startach wymaga zgody klubów. Drużyna przegrała swój wtorkowy mecz z Dackarną Malilla. Tam bez przeszkód mogli wystartować inni zawodnicy, jeżdżący także w polskiej lidze. To Maciej Janowski oraz Tai Woffinden ze Sparty Wrocław. Obaj zanotowali bardzo dobre wyniki, gwarantując swojej ekipie łącznie 23 „oczka”.

Kibice z Lublina liczą na wielki sukces

Cały sezon w wykonaniu drużyny Motoru Lublin jest wyjątkowo udany. Mieszanka doświadczonych zawodników z „młodymi gniewnymi” oraz fantastyczne wsparcie lokalnych kibiców dają rewelacyjne efekty. Drużyna zakwalifikowała się do finałowej fazy play-off, gdzie ma zamiar powalczyć o medal.