Budżet Obywatelski na 2022 w Zamościu wyłoniony

Dziś ostatni dzień głosowania na Budżet Obywatelski 2022!

Mieszkańcy Lublina do dzisiaj mogą wypowiedzieć się, które projekty są ich zdaniem najlepsze. Głosowanie w związku z Budżetem Obywatelskim kończy się dzisiaj!

Co to jest Budżet Obywatelski?

Część budżetu miasta co roku jest oddawana do dyspozycji mieszkańców miasta To Lublinianie mają możliwość zgłosić swój projekt, a także głosować na wybrane przedsięwzięcia. Kilka milionów złotych co rok można wykorzystać na wybrany cel. Warunkiem jest jednak wygranie głosowania wśród mieszkańców.

Warunki udziału w głosowaniu spełniły w tym roku 154 projekty. Czterdzieści osiem z nich jest projektami okołomiejskimi. Pozostałe dotyczą poszczególnych dzielnic i osiedli i są to drobniejsze wydatki.

Wśród projektów można znaleźć wiele ciekawych inicjatyw. To projekty mające na celu poprawę bezpieczeństwa, stworzenie miejsca do aktywności i rozrywki lub odbudowa zabytkowych miejsc.

Już teraz można znaleźć w Lublinie wiele ciekawych miejsc stworzonych dzięki finansowaniu Budżetu Obywatelskiego.

Głosowanie kończy się dzisiaj – nie zwlekaj, oddaj swój głos

Warto przejrzeć listę projektów i oddać swój głos na ten najlepszy. Co roku wielu mieszkańców Lublina bierze udział w głosowaniu, dzięki czemu zmieniają wygląd swojej okolicy.

Głosowanie odbywa się stacjonarnie lub na stronie internetowej Urzędu Miasta w Lublinie. Dziś jest ostatni dzień na oddanie głosu.