Remont ronda w związku z budową nowego dworca

W związku z budową Dworca Metropolitalnego w Lublinie wykonawca rozkopie rondo Sportowców

Podczas prac nad nowym Dworcem Metropolitalnym w Lublinie, wykonawca przebuduje także rondo Sportowców. To miejsce zmieni się nie do poznania. Będzie nowoczesne, bezpieczne, a kierowcy będą się po nim sprawnie poruszać. Póki co możemy się jednak spodziewać utrudnień na i korków w tamtej okolicy.

Nowe rondo Sportowców – jak ma wyglądać?

Wykonawca powiększy dotychczasowe rondo. Zgodnie z projektem ma mieć cztery pasy oddzielone od siebie przy zjazdach. To tzw. rondo turbinowe, które jest dziś chętnie wykorzystywane w wielu nowoczesnych miastach w całej Polsce i na świecie. system oznaczeń i separatorów (tzw. spacerów) ułatwia włączenie się do ruchu poprzez wjechanie na rondo. To także możliwość bezkolizyjnego opuszczenia ronda.

Wewnętrzny plac na rondzie Sportowców ma mieć średnicę aż 43 metrów.

Kierowców czekają utrudnienia – ul. Krochmalna zamknięta

W celu przeprowadzenia niezbędnych prac drogowych, wykonawca zamknie ulicę Krochmalną dla ruchu samochodów. Kierowcy będą musieli objechać zamkniętą drogę – przez ulicę Cukrowniczą i u. Lubelskiego Lipca 80. Na ulicę Krochmalną wjadą jedynie pojazdy komunikacji miejskiej, zaopatrzenia, służby oraz mieszkańcy posesji.

Na rondzie Sportowców dla kierowców pozostanie dostępny póki co tylko jeden pas. Również ruch pieszych i rowerów w okolicy ronda został tymczasowo przekierowany i stosownie oznaczony.

Wzrośnie ilość dróg łączących się na rondzie Sportowców

Skutkiem prac drogowych i inwestycji w mieście będzie powstanie zupełnie nowej ulicy, którą kierowcy dojadą do ronda. Obecnie wiemy jedynie, że dojedziemy nią do ul. Nowy Świat, pokonując wcześniej tory kolejowe.