Zła pogoda w długi weekend na Lubelszczyźnie

Długi weekend w Lublinie – jakiej pogody możemy się spodziewać?

Wkrótce mieszkańcy stolicy Lubelszczyzny będą mieli okazję nieco odpocząć. W związku z państwowym świętem 11 listopada niektórzy z nich zdecydują się na urlop w kolejnym dniu i stworzenie 4-dniowego długiego weekendu. Jakiej pogody można się wtedy spodziewać?

Wystarczy 1 dzień urlopu, aby mieć 4 wolne dni

Święto Niepodległości w tym roku wypada bardzo korzystnie. Wolny czwartek oznacza konieczność wnioskowania o urlop tylko przez jeden dzień, aby weekend wydłużyć do aż czterech dni.

Długi weekend 11-14 listopada w tym roku może być jedną z ostatnich okazji na wypoczynek, czy rodzinny wyjazd przed nadejściem zimy.

Niestety, pogoda nie będzie sprzyjająca

Dobra pogoda w połowie listopada byłaby niemałym luksusem. Niestety, w tym roku długi weekend najlepiej będzie spędzić w zadaszonym, ciepłym miejscu. Miłośników turystyki z pewnością odstraszy temperatura w wysokości zaledwie kilku stopni (od 6 do 8 stopni Celsjusza w trakcie długiego weekendu) oraz spora szansa na opady.

Możemy się także spodziewać sporego wiatru, który dodatkowo sprawi, że zimno będzie bardziej odczuwalne. W Lublinie noce staną się także naprawdę mroźne – temperatura może spaść nawet poniżej zera.

Warto więc zaopatrzyć się w ciekawe książki lub czasopisma lub zaplanować wspólny czas z rodziną i przyjaciółmi.