Gol Janusza Gola uratował remis w Łęcznej

Dobry rezultat Górnika Łęczna w starciu z Lechem Poznań

W ostatniej kolejce PKO piłkarskiej Ekstraklasy zespół z Lubelszczyzny podejmował lidera tabeli. Lech Poznań bez dwóch zdań dominował przez cały mecz – ten zakończył się jednak remisem 1:1.

Spotkanie outsidera z gigantem

Lech Poznań pewnie zmierza ku Mistrzostwu Polski. W bieżącym sezonie ciężko znaleźć drużynę, która lepiej spisywałaby się na boiskach polskiej ligi. Obecnie Lech znajduje się na pierwszym miejscu w tabeli. Zupełnym przeciwieństwem jest zespół Górnika Łęczna. Zespół ten plasuje się w dolnych rejonach tabeli PKO Ekstraklasy i raczej nie zachwyca swojągrą.

W spotkaniu z liderem, Górnik Łęczna od razu spisywany był na porażkę. Dużo pracy przez cały mecz miał bramkarz gospodarzy, Maciej Gostomski. Piłkarze z Poznania aż 27 razy oddawali strzały na bramkę, jednak tylko jeden z nich okazał się skuteczny. Strzał Amarala z osiemnastej minuty zakończył się zdobyciem gola. Wielu kibiców pomyślało zapewne, że to dopiero początek strzelania. Piłkarze ze stolicy Wielkopolski dominowali, lecz nie mogli kolejny raz pokonać bramkarza gospodarzy. Jak się okazało – taki stan rzeczy miał miejsce już do końca spotkania.

Piłkarze Górnika Łęczna nie poddawali się w starciu z liderem Ekstraklasy

Na szczęście środek pola oraz obrońcy z Łęcznej spisywali się w trakcie spotkania dość dobrze, przez co Lech nie dochodził zbyt często do bardzo dobrych sytuacji bramkowych. Strzały oddawane były raczej z nieprzygotowanych pozycji.

Dominacja lidera ligi była tak wyraźna, że piłkarze z Lubelszczyzny aż do 79-tej minuty nie oddali żadnego celnego strzału na bramkę gości. Wtedy Janusz Gol popisał się natomiast bardzo skutecznym uderzeniem. Na tablicy pojawił się wynik 1:1, który utrzymał się już do końca spotkania.

Mecz w Łęcznej obejrzało ponad cztery i pół tysiąca kibiców, a kolejne tysiące zobaczyły spotkanie lidera w telewizji. Zespołowi z województwa lubelskiego udało się odnieść trzeci remis z rzędu na własnym boisku, co we wcześniejszych kolejkach nie było takie oczywiste. Górnik Łęczna wciąż znajduje się jednak na ostatni miejscu w ligowej tabeli PKO Ekstraklasy.

Więcej informacji dotyczących polskiej piłki znajdziesz także na stronie futboland.pl