Polacy zdobyli sześć medali na MŚ w speed-balu

Dwa brązowe medale na Mistrzostwach Świata w Speed-Ballu!

Od 26 do 31 października w Tunezji odbywały się32. Mistrzostwa Świata w Speed-Ballu. Polskę z sukcesem reprezentował Mariusz Rzedzici. Sportowiec pochodzi z Lublina.

Czym jest speed-ball?

Speed-ball to gra, do której wykorzystuje się rakietę i piłkę zamocowaną na żyłce o długości 1,5 metra, która przymocowana jest 170cm nad ziemią. Zawodnicy na przemian odbijają gumową piłkę., a zawodnicy muszą się znajdować w odpowiednim fragmencie kortu. Zawodnik zdobywa punkt, kiedy piłeczka zatoczy dwa pełne kręgi, a przeciwnik jej nie odbije lub jeśli piłka trafi rywala w ciało (a nie w rakietę). Niedozwolone jest także trafienie rakietą w żyłkę.

Zasady gry nie będą więc skomplikowana, a jej podstawy można w prosty sposób przyswoić już grając pierwszy raz. Gra daje wiele zabawy, jednak na profesjonalnym poziomie mecze cechują się bardzo dużą zaciętością. Rozgrywa się je w kilku formułach – jak singiel oraz debel (2 osoby w jednym zespole).

Kadra Polski na XXXII Mistrzostwa Świata w Tunisie

Nasz kraj na zakończonych kilka dni temu Mistrzostwach reprezentowało ośmiu graczy. Kolejny raz był wśród nich zawodnik pochodzący z Lublina – Mariusz Rzedzicki.

Zdołał w tym roku zdobyć dwa brązowe medale. Jeden z nich w odmianie super-solo (zawodnik odbija piłeczkę jak największą ilość razy w określonym czasie). Kolejny medal zdobył w sztafecie, w której brało udział czterech Polaków.

W tunezyjskim czempionacie Polacy grali naprawdę dobrze. Zdołali zdobyć łącznie aż sześć brązowych medali.

Gra w speed-balla może byś świetnym sposobem na codzienne utrzymanie dobrej formy. Zobacz też inne sposoby na aktywność fizyczną na co dzień.