Atrakcje w Lublinie dla dzieci

Lublin dla dzieci – zobacz, jakie ciekawe atrakcje dla najmłodszych znajdują się w tym mieście!

Zobacz, jakie atrakcyjne miejsca dla dzieci znajdują się w stolicy Lubelszczyzny

Rezerwat Dzikich Dzieci – nietypowy plac zabaw. To miejsce, w którym dzieci same organizują sobie zajęcia i kreują przestrzeń wokół siebie. Nie znajdziesz tam typowych dla placów zabaw przyrządów, jak zjeżdżalnie, drabinki i huśtawki. Zamiast nich jest tu wiele przedmiotów i instalacji wykonanych przez dzieci. Można tu bez problemu zbudować własną bazę lub inną budowlę. W Rezerwacie regularnie odbywają się zajęcia dla dzieci. To między innymi ogniska, warsztaty i konkursy. Wstęp jest bezpłatny, niektóre zajęcia zorganizowane mogą jednak wymagać wcześniejszego zapisu.

Tajemnicze podziemia miasta – sposób na pełną adrenaliny przygodę. Starodawne tunele, różne komnaty i możliwość bliższego poznania historii miasta – tego wszystkiego można doświadczyć udając się na wycieczkę Lubelską Trasą Podziemną. Trasa przebiega na głębokości do dwunastu metrów i ma ponad 300 metrów długości. Bilet normalny kosztuje 20 złotych, a atrakcja pozwoli na przyjemne spędzenie około 40 minut.

Zwiedzanie miasta zabytkowym trolejbusem. Dwa pojazdy o imionach Gutek i Ziutek przewiozą chętnych pomiędzy najciekawszymi miejscami w mieście. Atrakcja dostępna jest w sezonie wakacyjnym. Przejazd trolejbusem pozwoli na zobaczenie wielu lubelskich zabytków. Koszt biletu – taki sam, jak w pozostałych liniach komunikacji miejskiej.

Zobacz, jak żyli dawni lublinianie – Skansen Lubelski.

Znajdujące się przy ulicy Warszawskiej Muzeum Wsi Lubelskiej pozwala na własne oczy przekonać się, jak wiele udogodnień posiadamy obecnie w swoich domach. To także sposób na poznanie codziennych zajęć mieszkańców Lublina i okolicznych wsi. Znajdują się tam bowiem różne eksponaty z dawnych lat.

Inne atrakcje na Lubelszczyźnie znajdziesz także w tym miejscu: https://etomaszow.pl/wojewodztwo-lubelskie-co-warto-zobaczyc/