Ciekawe miejsca w Lublinie

Lubelszczyzna: co warto pokazać dzieciom w tym regionie?

Lublin i całe województwo lubelskie to masa atrakcji, także dla najmłodszych. Warto je poznać!

Lubelskie parki – to masa atrakcji. Mało osób wie, że to w stolicy Lubelszczyzny znajduje się jeden z najstarszych parków – Ogród Saski. Inne paki również są bardzo interesujące i znajdziesz w nich różne atrakcje. To choćby wybiegi dla psów, czy atrakcyjne dla dzieci place zabaw. Pobyt w parku to również bardzo relaksujący sposób na spędzenie czasu na łonie natury.

Krakowskie Przedmieście w Lublinie?

Warto tam przyjść! W tym mieście, na terenie dawnego Przedmieścia Krakowskiego, znajduje się obecnie Plac Litewski. Dziś w tym miejscu zobaczycie kilka monumentalnych pomników, wspaniałą fontannę multimedialną. Jest to miejsce spotkań mieszkańców i turystów. Plac odbudowano w rocznicę 700-lecia założenia Lublina. Na Placu Litewskim rośnie także nazywane „baobabem” drzewo. To bardzo stara topola.

Zamek Lubelski – jedno z najciekawszych dla dzieci muzeów w mieści

Kiedyś mieściło się tu więzienie (rosyjskie, następnie nazistowskie). Obecnie teren zamku wyremontowano i znajdują się tu bardzo ciekawe wystawy i eksponaty. Można tu poznać niesamowite historie z dawnych czasów.

Liczne koncerty, festiwale, przedstawienia – Lublin jest kulturalną stolicą regionu. W tym mieście regularnie mają miejsce różne kulturalne i rozrywkowe przedsięwzięcia. Warto więc śledzić ich harmonogram. Wiele z tych atrakcji jest przeznaczonych dla dzieci.

Coroczne lub cykliczne wydarzenia

Wrześniowy event dla miłośników jedzenia. Europejski Festiwal Smaku odbywa się w Lublinie co roku w pierwszych dniach września. To możliwość spróbowania wielu lokalnych – i nie tylko – potraw. Lokalni rolnicy i hodowcy oferują swoje ekologiczne produkty. Całość uzupełniają liczne koncerty, wystawy i przedstawienia teatralne. Dla najmłodszych przygotowano wiele konkursów i warsztatów.

Święto lokalnych rzemieślników – Jarmark Jagielloński. Co rok odbywa się w Lublinie w wakacje. Jest to miejsce, gdzie wszyscy chętni mogą zobaczyć sposób wytwarzania, a także gotowe wyroby z dawnych czasów. 

Zobacz także inne atrakcje w Lublinie – co warto zobaczyć w stolicy Lubelszczyzny?