Zła pogoda w najbliższym tygodniu

Lublin: prognoza pogody na nadchodzący tydzień

Mieszkańcy Lublina nie uśmiechną się spoglądając w prognozę pogody na najbliższe dni. W stolicy Lubelszczyzny możemy spodziewać się deszczu, chłodu i mocnego wiatru.

Chłodny poniedziałek zapowiedzią prawdziwie zimowej aury we wtorek

Początek bieżącego tygodnia nie zachęci do wyjścia z domu. Temperatura w poniedziałek to jedyne 5 stopni na plusie w połączeniu z silnym wiatrem i całkowicie zachmurzonym. Taka pogoda raczej zachęca do pozostania w domu, lecz to dopiero początek złych wiadomości.

W nocy z poniedziałku na wtorek w Lublinie i okolicy będzie 0 s Celsjusza, przez co kierowcy mogą spodziewać się śliskiej, oblodzonej jezdni nad ranem. We wtorek natomiast, pierwszy raz od zeszłej zimy, możemy się spodziewać opadów śniegu i marznącego deszczu. Wtorek będzie także najchłodniejszym dniem w całym tygodniu – jedyne 3 stopnie w Celsjusza w ciągu dnia i okolice zera w nocy.

Pogodny czwartek dobrym momentem na aktywność na świeżym powietrzu

Właściwie jedynym dniem, kiedy pogoda będzie dość przyjemna, w bieżącym tygodniu jest czwartek. Prawdopodobnie tylko wtedy na niebie zagości słońce,. W czwartek nie powinniśmy się spodziewać opadów, ani mocniejszego wiatru. Jest to więc idealny dzień na zaplanowanie krótkiej wycieczki lub jesiennego spaceru.

Kolejne dni znów przyniosą sporo deszczu, a nawet burze. W piątek, sobotę i niedzielę w Lublinie będzie bardzo deszczowo.

O czym warto pamiętać przy zimowej pogodzie?

Warto przygotować się nieco do chłodniejszych dni i nie dać się zaskoczyć zimie. Przede wszystkim nadszedł już czas na wyciągnięcie z szafy zimowych ubrań: czapek, szalików i ciepłych kurtek. Nie zapomnijmy także o dobranych do takiej pogody butach – powinny zapewniać komfort termiczny i chronić przed wszechobecną o tej porze roku wilgocią.

Nadejście zimy często wiąże się z różnymi chorobami – warto wzmocnić swój układ odpornościowy. Kierowcy powinni pamiętać o montażu opon zimowych, przygotowaniu skrobaczki i napełnieniu zbiorniczka spryskiwaczy zimowym płynem.