Buldożer wyburzający stary budynek

Bloki w miejsce Lubelskiej Fabryki Wag

Stara Lubelska Fabryka Wag wkrótce zniknie z panoramy naszego miasta. W jej miejsce powstaną bloki mieszkalne. Rozebranie budynków Lubelskiej Fabryki Wag wkrótce stanie się faktem.

Rozbiórka budynków przy ul. Łęczyńskiej

Obecnie trwają prace mające na celu rozebranie budynków Lubelskiej Fabryki Wag. Następnie teren zostanie przygotowany pod budowę nowych mieszkań. Takie plany pojawiły się już 8 lat temu. W 2013 roku gotowy był już plan zagospodarowania przestrzennego terenów przy ul. Łęczyńskiej, gdzie stała dawna fabryka wag.

Przekształceniu pod budowę mieszkań uległa cała działka, czyli 2,8 hektarów.

Jakie budynki powstaną w miejscu dawnej Lubelskiej Fabryki Wag

Na działce przy ulicy Łęczyńskiej w Lublinie powstaną bloki mieszkalne. Plan zagospodarowania przestrzennego zakłada budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne o maksymalnej wysokości czternastu metrów. Oznacza to możliwość wybudowania trzy- lub czteropiętrowych bloków na działce o powierzchni 2,8 ha.

Od kilku lat w całej Polsce trwają nowe inwestycje na rynku mieszkaniowym. Ceny rosną, ale popyt na mieszkania nie słabnie. Ma to zapewne związek z poprawiającą się sytuacją materialną Polaków, których coraz częściej stać na własne „cztery kąty”. Do wybudowania nowych bloków mieszkalnych upłynie jednak jeszcze nieco czasu. Obecnie na terenie Lubelskiej Fabryki Wag pracuje ciężki sprzęt – koparki, buldożery i inne maszyny używane do wyburzania starych budynków.