Mastiff pogryzł dziecko

Duży pies pogryzł dziewczynkę. Trafiła do szpitala

W Lublinie doszło w niedzielę do tragedii. Pies rasy mastiff pogryzł dziewczynkę. 14-latka z wieloma obrażeniami wynikającymi z pogryzienia trafiła do szpitala. Jej życiu na szczęście nie zagraża niebezpieczeństwo.

W niedzielę mastiff pogryzł dziewczynkę w Lublinie

Dziewczynka w niedzielę wybrała się na spacer ze swoim psem. Miało to miejsce w lubelskiej dzielnicy Kośminek. Z jednej posesji, którą mijała 14-latka, wybiegły dwa psy, które pędziły w jej stronę. Jeden z psów, rasy mastiff, ugryzł dziewczynkę. Na szczęście w porę zareagował obserwujący zdarzenie sąsiad. Odgonił psa i wezwał odpowiednie służby.

Ranna dziewczynka została przewieziona do szpitala w Lublinie, gdzie lekarze opatrzyli jej rany.

Trwa policyjne dochodzenie

Oficer prasowy lubelskiej Policji zapewnia, że obecnie funkcjonariusze przeprowadzają dochodzenie. Ma wyjaśnić przyczyny pogryzienia. W tym celu przesłuchani zostaną zarówno właściciel psa, jak i rodzice pogryzionej dziewczynki.

Być może w tej sytuacji właściciel groźnego psa, który nie upilnował go, usłyszy zarzuty narażenia na utratę zdrowia i życia.

Mastiff – jaka to rasa?

Mastiffy są psami w typie doga o bardzo masywnej budowie ciała. Mają muskularną, szeroką klatkę piersiową, dużą głowę i krótki, ale szeroki pysk. Najczęściej spotykanymi odmianami są mastiff afgański (w beżowym kolorze, z krótką sierścią) i mastiff tybetański, w typie górskim – ma długą sierść.

Dorosły mastiff może mierzyć nawet 80 centymetrów wysokości , a także ważyć ponad 70 kilogramów. Jest to więc dość silny pies. Mimo delikatnego i spokojnego usposobienia, niewłaściwie prowadzony może wyrządzić komuś krzywdę.

Co pewien czas w mediach pojawiają się informacje o pogryzieniach przez psy różnych ras. Ostatnio mogliśmy usłyszeć także o tym, jak pies odgryzł swojemu głosicielowi nos.