Motor Lublin z mniejszą dotacją od miasta

Mniejsza dotacja dla żużlowego Motoru Lublin. Co dalej z Wicemistrzem Polski?

W związku z problemami finansowymi Lublina, Prezydent miasta zapowiedział, że w kolejnym roku żużlowy Motor Lublin dostanie mniej środków finansowych od miasta. Co to może oznaczać dla klubu, który obecnie jest Wicemistrzem Polski?

Problemy finansowe Lublina

W ostatnim czasie mieszkańcy Lublina usłyszeli niepokojące informacje o budżecie Lublina. Ze względu na zmniejszone wpływy, w stosunku do prognozowanych, w miejskiej kasie brakuje kilkudziesięciu milionów złotych.

Zmniejszone przychody spowodowały małe wpływy z biletów komunikacji miejskiej, a także między innymi problemy podczas budowy Dworca Metropolitalnego w Lublinie. Choć Prezydent Lublina, Krzysztof Żuk, chciałby załatać dziurę emitując obligacje, budżet może być jednak nieco skromniejszy, niż planowano.

Dotacja Lublina dla Motoru Lublin

W ostatnim sezonie żużlowej ligi w Polsce, w finale walczyły Motor Lublin i Betard Sparta Wrocław. Ostatecznie to znacznie wyżej notowany klub z Dolnego Śląska wyszedł z tych zmagań zwycięsko i został Mistrzem Polski w roku 2021. Zajęcie przez Lublinian drugiego miejsca i tak było jednak historycznym rezultatem i powtórzeniem takiego samego wyniku sprzed równo trzydziestu lat.

Informacje na temat zdobycia Mistrzostwa Polski przez zespół z Wrocławia znajdziesz tutaj. Wrocławianie od wielu lat są faworytem tych rozgrywek, a w ich szeregach jeżdżą najlepsi polscy i zagraniczni żużlowcy.

Tak się składa, że to Lublin oraz Wrocław są miastami, które najmocniej wspierają finansowo swoje kluby żużlowe. Taka sytuacja ma oczywiście dla klubów i kibiców wiele zalet. Problem pojawia się jednak, gdy samo miasto ma problemy finansowe. Taka sytuacja prawdo dobnie będzie miała miejsce w przyszłym roku w przypadku Motoru Lublin.

Zmniejszone wpływu do miejskiej kasy oznaczają przykręcenie kurka dla żużla?

Krzysztof Żuk zapowiedział już za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych, że niezrealizowany budżet na 2022 odbije się na lubelskim sporcie. Także żużlowcy odczują znacznie mniejsze finansowe wsparcie, choć Prezydent Lublina próbował robić dobrą minę w tej sytuacji. Zapowiedział, że Motor Lublin na bardzo atrakcyjnych warunkach skorzysta z miejskiego stadionu, na którym rozgrywa swoje spotkania.

Jak dotąd nie wiemy, jak duże straty finansowe dotkną żużlowy klub Motoru Lublin. Nie wiemy także, co stanie się, jeżeli budżet lubelskiego klubu zostanie uszczuplony. Może się to jednak wiązać z koniecznością pożegnania się z kilkoma kluczowymi zawodnikami.