Prognoza na dziś

Lublin: pogoda na weekend 15-16.01

Zbliżający się weekend jest trzecim weekendem w Nowym Roku. Czy pogoda pozwoli na komfortowe spędzanie czasu poza domem? Jaka będzie pogoda na najbliższy weekend w Lublinie? Pogoda na weekend 15-16.01 w Lublinie .

Pogoda na weekend 15-16.01 w Lublinie

Choć dzisiejszy dzień był wyjątkowo deszczowy, w weekend nie powinniśmy się spodziewać zbytnich opadów. Deszczowy piątek sprawił co prawda, że parkowe alejki i trawniki zamieniły się w błotne kałuże, w weekend jednak wyjdzie słońce. Najlepszej pogody powinniśmy się spodziewać w sobotę. Jutro temperatura sięgnie dwóch stopni Celsjusza nad kreską. W nocy spadnie jednak do -3 st. C.

Taka temperatura pozwoli na dość przyjemny spacer ulicami Lublina, gdy nie będzie wiał zbyt mocny wiatr. Nadchodzący weekend może być bowiem dość wietrzny. Podmuchy sięgną nawet kilkunastu m/s, będą jednak sporadyczne.

Pochmurna niedziela

Jeżeli planujesz aktywności na świeżym powietrzu, lepiej zrobić je w sobotę. Niedziela będzie bowiem sporo mniej słoneczna. Na niebie przewaga chmur sprawi, że w Lublinie nie będzie zbyt przyjemnie. Pochmurny dzień zakończy się jednak dość ciepłą nocą. Temperatura nie powinna wtedy spaść poniżej zera stopni Celsjusza.

W niedzielę wieczorem szansa opadów wzrośnie do niemal 30%. W niektórych rejonach Lublina może więc nieco popadać, co dopełni dość nieprzyjemnego obrazu tego weekend.

Nie tylko w Lublinie w ostatnich dniach pogoda płata figle. Wrocławianie odnotowali szaloną pogodę w pierwszym tygodniu roku. Temperatura wahała się tam bowiem od minus kilku do plus 11 stopni Celsjusza. Ciepłe i słoneczne dni przeplatały się także z bardzo mroźnymi nocami.