Konsultacje społeczne

Najlepsze szkoły średnie w Lublinie – zobacz listę dobrych techników i liceów

Najlepsze szkoły średnie w Lublinie poznaliśmy dzięki rankingowi „Perspektywy”. Co rok publikowana jest tam lista szkół, które warto brać pod uwagę przy rekrutacji. Wybór dobrej szkoły średniej jest bardzo ważny dla wielu uczniów, a także ich rodziców. Obecność szkoły na liście jest także bardzo miła dla jej absolwentów i pracowników.

Najlepsze szkoły średnie w Lublinie 2022

Ranking „Perspektywy” ocenia najlepsze szkoły w całym kraju. Na liście dominują warszawskie, krakowskie i gdańskie placówki. Spójrzmy na to, które szkoły z Lublina znalazły się wysoko w rankingu liceów. Najlepsze szkoły średnie w Lublinie oceniono na podstawie kilku kryteriów. To między innymi wyniki z matury i udział uczniów w olimpiadach. W przypadku techników udział w ocenie ma także wynik z egzaminu zawodowego.

Za najlepszą szkołę możemy dziś uznać I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica. Tuż za nim plasuje się III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie. Trzecie jest liceum ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego. Za nim znajduje się natomiast I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej w Zamościu. Najwyżej spośród liceów prywatnych jest natomiast Prywatne Liceum Ogólnokształcące imienia Królowej Jadwigi z Lublina.

Najlepsze szkoły w Polsce – ranking „Perspektywy”

Na szczycie rankingu z 2022 roku znajduje się więc XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie, uniwersyteckie, toruńskie LO i warszawska „piątka” im. Augusta Witkowskiego.

Na piątym miejscu w rankingu wśród techników znalazła się placówka z Lublina. Chodzi o Technikum Elektroniczne imienia Obrońców Lublina 1939. Gratulujemy.

Zobacz artykuł o tym, jaki rodzaj szkoły średniej wybrać – technikum vs Liceum.