Pożar altany

Drewniana altana spłonęła. Strażacy nie zdążyli jej ugasić

Drewniany budynek przy ulicy Przepiórczej w Lublinie prawdopodobnie ktoś podpalił. Konstrukcja spłonęła, zanim na miejscu pojawili się strażacy.

Spłonęła drewniana altana w Lublinie

W środową noc, około godziny 22-giej dyspozytor numeru alarmowego otrzymał niepokojące zgłoszenie. Mowa o pożarze, który objął drewniany budynek przy ulicy Przepiórczej w stolicy Lubelszczyzny. Zbudowana z drewna altanka paliła się w zawrotnym tempie.

Na miejsce jako pierwsi przybyli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Głusku. Wkrótce dołączyła do nich także jednostka Straży Pożarnej z Lublina. Oba zastępy zdołały ugasić płonący obiekt. Niestety, niewiele zostało z płonącej altany. Strażacy rozebrali więc szczątki spalonej konstrukcji, by nikomu nie zagrażały.

Strażacy gasili drewnianą altankę niemal dwie godziny

Spłonęła drewniana altana w Lublinie wymagała natomiast długiego gaszenia. Dwa zastępy Straży Pożarnej (z Lublina i Głuska) próbowały walczyć z płomieniami niemal przez dwie godziny. Łącznie pracowało tam jedenastu strażaków.

Straty wynoszą około 5 tysięcy złotych. Pierwsze ustalenia mówią, że mogło dojść w tym miejscu do podpalenia. Policja prowadzi obecnie dochodzenie w tej sprawie. Niestety, podpalenia w ostatnim czasie zdarzają się regularnie w całej Polsce.

Zobacz artykuł o złapanym podpalaczu stodoły. Podpalacz piwnicy także został złapany.

fot. Straż Pożarna Lublin