Wypadek radiowozu z Oplem

Wypadek z udziałem radiowozu Policji

Wczoraj rano na Alei Tysiąclecia doszło do nietypowego zderzenia. Dlaczego było niecodzienne? Jednym z pojazdów, który brał udział w kolizji był policyjny radiowóz. Na szczęście nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu. Policjanci brali udział w wypadku samochodowym, który zakończył się pomyślnie.

Policjanci brali udział w wypadku samochodowym

W czwartek 4-ego lutego 2022 policyjny radiowóz wziął udział w wypadku. Doszło do niego na skrzyżowaniu Alei Tysiąclecia i ulicy Lubartowskiej. Radiowóz podążał al. Tysiąclecia, kierował się w stronę alei Solidarności. Niestety, w dotarciu do celu przeszkodził samochód marki Opel. Kierująca nim kobieta jechała ulicą Lubartowską do centrum.

Jak wynika z zeznań, radiowóz wjechał na skrzyżowanie na zielonym świetle. Zdaniem kierowcy Opla, w okolicy przejeżdżał pojazd uprzywilejowany na sygnale. Gdy kobieta rozglądała się w jego poszukiwaniu, doszło do kolizji.

Prokuratura i drogówka wyjaśniają sprawę

W tej sytuacji policyjna drogówka wyjaśnia sprawę pod nadzorem Prokuratury. W całym zajściu na szczęście nikt nie ucierpiał. Póki co brakuje wystarczających informacji, by ocenić, jak sprawa się zakończy.

Wypadki samochodowe i kolizje z udziałem radiowozów, ani innych pojazdów uprzywilejowanych nie zdarzają się zbyt często. Tym razem pojazd kierowany przez policjanta nie był jednak samochodem uprzywilejowanym – nie poruszał się na sygnale.

Mogło dojść do tragedii! Zobacz artykuł o wypadku pod Dębicą.

fot. Lublin112