Parking przy Aqua Lublin będzie płatny

Parking przed basenem Aqua Lublin będzie płatny

Parkowanie samochodów na terenie Aqua Lublin jest dziś bezpłatne. To jeden z niewielu tak obszernych parkingów w centrum miasta. Mieści 400 samochodów. Wkrótce może się to jednak zmienić. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lublinie planuje wprowadzenie opłaty za parkowanie. łatny parking pod Aqua Lublin prawdopodobnie nie obejmowałby osób korzystających z obiektu.

Płatny parking pod Aqua Lublin?

Parking, o którym mowa znajduje się przy ulicy Zygmuntowskich w Lublinie. Dziś jest darmowy, korzystają z niego osoby odwiedzające Aqua Lublin i Halę im. Zdzisława Niedzieli. Z pewnością do grona kierowców, którzy w tym miejscu parkują, należy też jednak sporo innych osób.

Właśnie ich MOSiR chciałby obciążyć opłatami parkingowymi. Przyniosłoby to wiele korzyści. Z jednej strony dla klientów i pracowników obiektów sportowych (hali i aquaparku) byłoby znacznie więcej miejsc. Kasę Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zasiliłyby natomiast dodatkowe środki finansowe.

Parking płatny także dla korzystających z Aqua Lublin i hali?

Najpewniej osoby przyjeżdżające do obiektów sportowych nie musiałyby ponosić opłaty parkingowej lub byłaby ona symboliczna. Taka sytuacja ma miejsce w wielu podobnych przypadkach, na przykład we Wrocławiu. Tam przy Wrocławskim Parku Wodnym przy wjeździe na parking należy pobrać bilet parkingowy. Wychodzą z basenu, siłowni, czy sauny należy okazać go w kasie. Wtedy opłata parkingowa jest zamieniana na symboliczną złotówkę.

Podobny system z pewnością sprawdziłby się także w Lublinie. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lublinie planuje znaleźć firmę, która stworzy taką infrastrukturę. Chodzi o szlabany, bramki, automaty biletowe i system informatyczny. Nie może zabrakną też odpowiedniego oznakowania.

Dobra wiadomość dla klientów Aqua Lublin

Mimo, iż obecnie parking przy Aqua Lublin mieści aż 400 samochodów, a sam obiekt znajduje się w centrum, parkowanie czasem nie jest tam proste. Wszystko przez sporą ilość samochodów okolicznych mieszkańców i pracowników biur znajdujących się w sąsiedztwie. Bezpłatny, duży parking w centrum miasta jest kuszącym miejscem, aby pozostawić tam samochód.

Jeżeli MOSiR wprowadzi opłatę parkingową, prawdopodobnie liczba wolnych miejsc znacznie wzrośnie. To świetna wiadomość dla klientów Aqua Lublin.

Ile zapłacimy za parking przy ul. Zygmuntowskich?

Ceny parkingu nie będą wysokie. Pierwsza godzina to koszt 2 złotych. Druga – 2,20 zł, a trzecia to 2,60 złotych. Każda następna godzina ma kosztować 2 złote.

Kierowcy, którzy nie zaopatrzą się przy wjeździe w bilet parkingowy, będą obciążeni mandatem w wysokości 95 złotych. Aby móc parkować przez miesiąc, abonament kosztuje 160 złotych. Opłaty są naliczane przez 7 dni w tygodniu przez całą dobę.

Postój autokaru to koszt 5-krotnie wyższy, niż w przypadku samochodu osobowego. Klienci Aqua Lublin i pozostałych obiektów nie będą obciążani wszystkimi opłatami. Prawdopodobnie zapłacą jedynie za pierwszą godzinę postoju.