Traktor

Środowy protest Agrounii i rolników. Które ulice zostaną zablokowane?

Kolejny protest Agrounii i zachęconych przez nią rolników odbędzie się w środę (jutro). W Lublinie może dojść do blokady ulic, która potrwa kilka godzin. Jaki jest tym razem powód wyprowadzenia przez Agrounię rolników na ulice? Gdzie odbędzie się środowy protest Agrounii?

9 lutego 2022 – środowy protest Agrounii

Jak ma więc wyglądać protest, który zaplanowany został na najbliższą środę? Agrounia wskazała, gdzie spotkają się rolnicy i jaka będzie droga przejazdu protestu Agrounii.

Rolnicy spotkają się przy rondzie nieopodal sklepu Makro. Stamtąd przejadą do alei Solidarności i jej skrzyżowania z ulicą Kompozytorów Polskich. W planie jest zablokowanie jednej nitki al. Tysiąclecia, nieopodal dworca PKS. Chodzi o jezdnię od strony Zamku Lubelskiego.

Ogólnopolska akcja rolników i Agrounii

Dlaczego Agrounia i rolnicy protestują? Zdaniem Michała Kołodziejczaka, znanego z wielu wystąpień i organizacji protestów lidera Agrounii, przyczyną znów są działania polskiego rządu. Rolnicy nie otrzymują bowiem odpowiedniego wsparcia w obecnej, ciężkiej dla nich sytuacji.

Rolnicy chcą więc zwrócić na siebie uwagę mieszkańców miasta, ale także innych miast w Polsce. To ogólnopolska, duża akcja. Agrounia informuje, że problemy rolników i całej branży to także problemy dla wszystkich mieszańców Polski. Jeżeli rolników dotknie kryzys, podniosą ceny. To odbije się natomiast także bezpośrednio na całym społeczeństwie.

Początek strajku o godzinie 9:00 przy al. Witosa

Zbiórka rolników rozpoczyna się o godzinie dziewiątej rano, w dniu 9 lutego. Przy al. Witosa (nieopodal sklepu Makro) rolnicy przyjadą swoimi ciągnikami. Oznacza to dość powolny przejazd ulicami miasta.

Przedstawiciele lubelskiej Agrounii informują, że kolumna traktorów przejedzie całą szerokością jezdni i nie będzie więc możliwości jej wyprzedzenia.

Trasa przejazdu ciągników: rondo Kasprzaka – al. Wincentego Witosa – al. Tysiąclecia – rondo Dmowskiego – al. Solidarności – rondo Kuklińskiego. Tam kolumna zawróci i skieruje się tą samą drogą na al. Tysiąclecia. W okolicy Dworca PKS ciągniki zatrzymają się, blokując tym samym drogę. Łączna długość trasy to około 4,5 kilometra.

W okolicy Dworca PKS rolnicy i Agrounia dotrą około 10:30. Blokada ulicy zaplanowana jest do 13, potrwa więc 2,5 godziny.

Agrounia protestuje także w innych miastach w Polsce. Zobacz zapowiedź blokady ulic w Biłgoraju.