FC Motor Lublin: fakty i wiadomości

Jeśli interesuje Cię piłka nożna to z pewnością nazwa Motor Lublin jest Ci znana. To polski klub piłkarski z niezwykle bogatą historią. W przeciwieństwie do wielu drużyn bez długiej historii, Motor został założony w 1950 roku. Jak wiele klubów piłkarskich, działał on przy dużym zakładzie przemysłowym, który był jego sponsorem. W tym przypadku było to przy Fabryce Samochodów Ciężarowych w Lublinie. Przez 9 lat klub ten występował na najwyższym szczeblu polskich rozgrywek piłkarskich. Z kolei aż 22 sezony Motor Lublin spędził na jego zapleczu. Arena Lublin to stadion, na którym swoje mecze rozgrywa Motor Lublin. W tym tekście przedstawimy Ci najciekawsze informacje i fakty z historii klubu, sprawdzimy też jak radzi sobie w obecnych rozgrywkach i jakie są jego perspektywy.

Gdzie można oglądać mecze Motoru Lublin?

Jeśli chciałbyś obejrzeć spotkanie takie jak Motor Lublin Legia Warszawa to w najbliższym czasie nie będzie to możliwe. Wszystko dlatego, że Motor Lublin występuje jak na razie na poziomie drugiej ligi i nic nie zapowiada, by zespół miał awansować do Ekstraklasy. Mimo wszystko, wciąż możliwe jest spotkanie z Legią Warszawa, na przykład w ramach rozgrywek Pucharu Polski lub towarzyskie. Takie spotkanie odbyło się 1 lipca 2022 roku. Warto je wspomnieć, bo Motor Lublin wygrał w tedy z Legią. Wynik brzmiał Motor Lublin Legia Warszawa 3:2 i na zawsze zapisał się w historii klubu.

Z meczami Motoru może więc być pewien problem. Jeśli chcesz obstawiać zakłady przez najlepsze aplikacje bukmacherskie możesz oglądać transmisje na żywo w ramach platformy bukmacherskiej. Poza tym, ich transmisje na żywo czasem relacjonowane są na kanale 2. liga piłki nożnej w telewizji internetowej WP Pilot. Dostępny jest tylko internetowy serwis VOD. Mecze Motoru Lublin można obejrzeć również czasem obejrzeć w lokalnej telewizji TVP Lublin.

Motor Lublin tabela drugiej ligi jest bezlitosna

Obecna sytuacja klubu z Lublina jest, delikatnie mówiąc, niezbyt dobrze wyglądająca. Motor Lublin w swoim ostatnim meczu przegrał z drugą drużyną Lecha Poznań w ramach rozgrywek Drugiej Ligi. Klub wciąż nie może opuścić, ostatniego, 18 tego miejsca w tabeli. Jeśli chodzi o zespół Motor Lublin tabela drugiej ligi jest bezlitosna i mówi nam, że zespół zdołał odnieść tylko jedno zwycięstwo w 10 spotkaniach. Poza tym ma 4 remisy i 5 przegranych. Katastrofalna jest też statystyka zdobytych bramek – zaledwie 7 strzelonych przy 15 straconych nie napawa optymizmem.

Nie ma się więc co dziwić, że Motor Lublin zamyka tabelę Drugiej Ligi, posiadając na swoim koncie zaledwie 7 punktów. Pewnym pocieszeniem jest fakt, że zespoły takie jak:

  • Siarka Tarnobrzeg,
  • Hutnik,
  • Pogoń Siedlce,
  • Lech II Poznań.

Również mają słaby bilans i mają nie więcej niż 3 punkty przewagi nad Motorem. Daje to pewną nadzieję na przyszłość. Motor Lublin przy odrobinie lepszej grze i 2-3 zwycięstwach z rzędu może na trwałe opuścić strefę spadkową i zadomowić się w środku tabeli. Jedno jest pewne – poprawa gry zespołu musi nastąpić szybko, inaczej z każdym meczem na piłkarzach będzie ciążyła większa presja.

Arena Lublin – to tu Motor Lublin rozgrywa swoje mecze

Stadion znajdujący się na terenie Mosir Lublin to jeden z najładniejszych i najbardziej prestiżowych obiektów, w trzeciej klasie rozgrywkowej. Wybudowany w 2014 roku stadion spełnia wszystkie najnowsze standardy i ma aż 15 200 miejsc siedzących. Nic dziwnego, koszt budowy wyniósł aż 155 mln złotych.

Jak możesz zobaczyć na powyższym obrazku, Arena Lublin to naprawdę urokliwe miejsce. Projekt wykonało biuro architektoniczne z Hiszpanii Estudio Lamela, odpowiedzialne również za stadion Cracovii czy terminal lotniska Chopina w Warszawie.

Motor Lublin – szczypta historii

Odwiedzając profil Motor Lublin facebook możesz znaleźć też bardzo ciekawe informacje na temat historii tego klubu piłkarskiego. Motor Lublin powstał bowiem w 1950 roku przy Fabryce Samochodów Ciężarowych w tym samym mieście. Klub ten aż przez 9 lat występował na najwyższym stopniu rozgrywek w Polsce. W pewnym momencie pracował tam Kazimierz Górski – słynny trener, który odnosił największe sukcesy w historii polskiej piłki. Klub występował także w rozgrywkach Pucharu Intertoto, gdzie mierzył się z europejskimi drużynami. Kilka razy na przemian spadał i awansował do pierwszej ligi.

Niestety, w 1996 roku wszystko się posypało. Klub spadł najpierw do II Ligi a dwa lata później grał już w IV Lidze. Klub miał ogromne problemy finansowe, ale zdołał się podnieść i wywalczyć awans do II ligi w sezonie 2019 – 2020. W obecnym sezonie zajmuje jednak miejsce w strefie spadkowej. Więcej ciekawostek znajdziesz na stronie Motor Lublin facebook, na którą Cię serdecznie zapraszamy.

Podsumowanie

Motor Lublin na pewno jest klubem z bardzo bogatą historią. Przez wiele lat występowało tu wielu znanych piłkarzy i trenerów. Dziś Motor Lublin znów ma spore problemy i musisz walczyć o utrzymanie w lidze. Jesteśmy pewni, że piłkarze dołożą jednak wszelkich starań, by było to możliwe i klub nie spadnie do niższej ligi.