Praktyczny kurs dla opiekunów w żłobkach: jak zapewnić bezpieczny i harmonijny rozwój dzieci w wieku do 3 lat

Osoby chcące pracować w żłobkach muszą posiadać odpowiednie przygotowanie. Na co dzień zajmują bowiem bardzo odpowiedzialne zadanie. Od jakości ich pracy i przygotowania zależą m.in.: bezpieczeństwo dzieci, a także ich prawidłowy rozwój na wielu płaszczyznach. Jedną z możliwości zdobycia niezbędnej wiedzy jest uczęszczanie na kurs opiekuna w żłobku. Tego typu ofertę dla kandydatów do pracy w żłobku przygotowała placówka edukacyjna Oświata Lingwista. Jak wygląda ta propozycja i dlaczego warto z niej skorzystać?

Kto może zostać opiekunem w żłobku?

Ukończenie profesjonalnego kursu i zdobycie niezbędnych uprawnień to obowiązek każdej osoby, która chce wykonywać zawód opiekuna w żłobku. Zgodnie z polskim prawem, opiekunami dzieci do lat 3. mogą być osoby, które nie ukończyły dedykowanych studiów. Wystarczy dedykowany kurs opiekuna dziecięcego, który ma minimum 280 godzin dydaktycznych, w tym co najmniej 80 godzin praktyki zawodowej w pracy z dziećmi. Pozytywne ukończenie takiego kursu pozwala na pracę z dziećmi, a każda z zainteresowanych osób musi posiadać minimum średnie wykształcenie.

Dlaczego ukończenie profesjonalnego kursu jest takie ważne?

Ukończenie kursu jest ważne nie tylko z powodu uzyskanych uprawnień. Przede wszystkim pozwala on na zdobycie odpowiednich kompetencji i doświadczenia do pracy z małymi dziećmi. Dotyczy to m.in. bezpieczeństwa i higieny pracy, mechanizmów rozwoju dziecka, organizacji zajęć, a także wiedzy z zakresu funkcjonowania dziecka w różnych obszarach. To niezwykle ważne, ponieważ małe dzieci rozwijają się w różnym tempie i odpowiednie podejście do tego zagadnienia sprawia, że każde z nich w żłobku czuje się pewnie, bezpiecznie i ma poczucie docenienia. Jeżeli w takiej placówce pracowałaby osoba bez odpowiedniego przygotowania, to mogłoby to negatywnie odbić się na sytuacji zdrowotnej i rozwoju maluszka. Właśnie dlatego tak ważne jest to, aby zdobyć odpowiednie wykształcenie, np. ukończyć kurs opiekuna w żłobku.

Oferta Oświata Lingwista

Lubelska placówka edukacyjna Oświata Lingwista przygotowała dedykowaną ofertę profesjonalnych kursów, które przygotowują do pracy w żłobku z dziećmi poniżej 3. roku życia. Prowadzone są one hybrydowo, gdzie część zajęć odbywa się stacjonarnie w Lublinie, a część w trybie online. Ponadto Oświata Lingwista współpracuje z siecią żłobków a.gugu w Lublinie, jednak każdy uczestnik szkolenia może wybrać inną placówkę we własnym zakresie. Polecane kursy to:

Charakterystyka szkoleń

Pierwsze szkolenie przeznaczone jest dla osób, które nie posiadają uprawnień i doświadczenia w pracy z dziećmi. Szkolenie ma 280 godzin dydaktycznych, z czego 80 godzin to praktyka zawodowa. W związku z tym spełnia wymagania ministerialne w tym zakresie. Drugie szkolenie dedykowane jest osobom, które mają uprawnienia, jednak chciałyby zaktualizować posiadana wiedzę w tym obszarze, ponieważ nie praktykowały zawodowo lub czują taką potrzebę. Kurs doszkalający ma 80 godzin dydaktycznych. Oba szkolenia prowadzone są przez doświadczonych pedagogów i opiekunów, których zadaniem jest przygotowanie odpowiedzialnej kadry do pracy z najmłodszymi dziećmi.

Skorzystaj z oferty Oświata Lingwista

Zachęcamy do sprawdzenia i skorzystania z oferty Oświata Lingwista z Lublina. Zespół placówki posiada bogate doświadczenie w przygotowywaniu kandydatów do pracy z dziećmi w różnym wieku. Każde szkolenie cechuje się pełnym profesjonalizmem. Szczegóły znajdziesz na stronie placówki lub kontaktując się bezpośrednio z jej przedstawicielem.