Top 3 pomysły na dekoracje ze sztucznych kwiatów na groby najbliższych

Zbliżające się Święto Zmarłych sprawia, że coraz więcej osób już teraz myśli o tym, jak udekorować groby najbliższych. Jak co roku wybierając dekoracje, kierujemy się przede wszystkim ich trwałością i solidnością, nie zapominamy jednak o estetyce i najnowszych trendach. W tym podobnie jak w zeszłych sezonach pojawiają się w nich przede wszystkim sztuczne kwiaty. W jakiej formie ich odmiany będą popularne w tym roku? Oto przegląd najpopularniejszych i najpiękniejszych sztucznych kwiatów na cmentarz w tym sezonie.

Propozycja nr 1. Wieńce na Wszystkich Świętych

W tym sezonie na grobach najbliższych kłaść będziemy przede wszystkim wiązanki. Na Wszystkich Świętych wybierane będą te wykonane z róż, kalii, goździków, a także ozdobnych gałązek. Podobnie jak w poprzednich latach wiązanki na cmentarz będą miały podstawę z zielonego igliwia np. sosny, jodły, choiny. Nowością będą natomiast elementy dekoracyjne związane z naturą. Wiązanki na Wszystkich Świętych ozdabiać będą szyszki, kora, mech, żołędzie, owoce głogu, suszki z roślin rodzimych i egzotycznych. Najmodniejsze będą wieńce w kształcie tradycyjnego koła lub serca.

Propozycja nr 2. Sztuczne stroiki na cmentarz w kształcie łezki

Alternatywą dla wieńców są sztuczne stroiki na cmentarz. Te najmodniejsze w tym sezonie przyjmują kształt łezki i osadzone są na florecie z rączką. Sprawia to, że wygodnie można je transportować, a ułożone na nagrobku na ukos ładnie się prezentują. Stroiki wykonywane są głównie z czerwonych, złotych, pomarańczowych i fioletowych sztucznych kwiatów takich jak anturia, mieczniki, chryzantemy, storczyki, hortensje. Do ich stworzenia wykorzystywane są też kalie, lilie i klasyczne róże. Oryginalnym wyborem są natomiast sztuczne stroiki na cmentarz z chryzantemami i miechunką lub białą chryzantemą i kwiatem lotosu.
Alternatywą dla klasycznych stroików są kompozycje ze sztucznych kwiatów w kształcie łuku lub wodospadu. Wyróżniają się tym, że pięknie opadają i układają się na płycie nagrobka.

Propozycja nr 3. Okrągły bukiet sztucznych kwiatów

Szukając mniejszych i skromniejszych dekoracji nagrobnych, niż wiązanki i stroiki, warto wrócić uwagę na okrągłe bukiety ze sztucznych kwiatów. Wykonuje się je głównie z róż lub chryzantem, chociaż często wykorzystywane są też typowe kwiaty jesienne, a także lilie, gerber, storczyki. Zgodnie z tradycją bukiet sztucznych kwiatów na cmentarz zawsze posiada parzystą ilość roślin. Mogą one być przyozdobione dekoracyjnymi liśćmi i gałązkami np. jarzębiny czy szyszkami.
Alternatywą dla bukietów do wazonu są sztuczne kwiaty doniczkowe. Pięknie się one prezentują, a także nie wymagają żadnych dodatkowych ozdób. W tym sezonie na grobach najbliższych stawiać będzie się głównie doniczki ze sztucznymi wrzosami. Modne kompozycje zawierać będą również róże, hortensje, gerbery, jeżówki, goździki, magnolie, aksamitki. Pięknie na grobach prezentować będą się też sztuczne kwiaty doniczkowe będące mieszanką roślin i przyozdobione ozdobnymi gałązkami np. czosnku dekoracyjnego, wrzosami, kolorowymi liśćmi.