Alert pogodowy dla Lublina i całego województwa

Synoptycy i Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali alert pogodowy, który początkowo dotyczył miasta Lublina i okolicy. Na ten moment już całe województwo objęte jest tylko ostrzeżeniem. Dokładnie chodzi o duże ryzyko wystąpienia marznących opadów atmosferycznych. Synoptycy ostrzegają, że ryzyko pojawienia się gołoledzi jest bardzo duże i nie należy ignorować tego ryzyka.

Obszar złych warunków poszerzony

Dziś, tuż przed godziną 19 Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy poinformował o zmianach dotyczących wcześniej wydanego ostrzeżenia. Poinformowano, że w najbliższą noc marznące opady pojawią się nie tylko w powicie bialskim, lecz również w całym województwa lubelskim.

Jak wygląda prognoza pogody?

Opady marznącego deszczu lub mżawki powodują gołoledź, która niebezpieczna jest dla kierowców. Meteorolodzy wyjaśniają, że choć opady nie będą obfite, to jednak z powodu przymrozków istnieje duże niebezpieczeństwo na drogach. Zarówno na asfalcie, jak i na chodnikach może pojawić się lód. Apelujemy do wszystkich kierowców i pieszych, aby w tym czasie zachowali szczegóły ostrożność.