Zatrucie tlenkiem węgla – dwóch mężczyzn nie żyje

Wczoraj doszło do śmiertelnego zatrucia tlenkiem węgla. Dwóch mężczyzn w wieku 41 i 63 lat zmarło. Ciała ofiar odnaleziono dzisiaj rano w pobliżu garażu, który znajdował się niedaleko ich domu. Policja bada całe zdarzenie. Sprawdzamy, co już wiadomo w tej sprawie.


Zgłoszenie o zdarzeniu

Dzisiaj rano, około godziny 4:30 strażacy z Komendy Wojewódzkiej PSP w Lublinie otrzymali zgłoszenie. Zdarzenie miało miejsce na ul. Tęczową w Lublinie. Przechodnie w garażu przy domu jednorodzinnym natrafili na ciała dwóch mężczyzn w wieku. Na miejscu okazało się, że mężczyźnie nie żyją. Po dokonaniu pomiaru specjalistycznym sprzętem wykryto obecność tlenku węgla. Na tej podstawie stwierdzono, że mężczyźnie zatuli się czadem.

Zatrucie czadem – jak rozpoznać?

Jak co roku w sezonie grzewczym policja i straż ostrzega przed zatruciem tlenkiem węgla, który potocznie nazywany jest czadem. To cichy zabójca, dlatego, że człowiek nie jest w stanie wyczuć tlenku węgla w powietrzu. Pierwsze objawy zatrucia to silne zawroty głowy i wymioty. Warto w tym sezonie zadbać o swoje bezpieczeństwo i kupić czujnik dymu, który może uratować życie.