Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Lublinie

Dwa dni temu odbył się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku Lublin po raz kolejny weźmie udział w tym wydarzeniu.

Hasło tegorocznej edycji

Hasłem tegorocznej edycji jest „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!” oraz „Żyj zdrowo w zdrowym świecie”. Przypomnijmy, że sepsa to zespół objawów, które zostały wywołane przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W całym procesie liczy się to, aby jak najszybciej zareagować. Niestety w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu, a nawet śmierci.

Jak Lublin świętował ten dzień?

Kilak dni temu odbył się 31. finał WOŚP. Oratorium zmienia się w cyrkową bawialnię, gdzie Fundacja Sztukmistrze testowała gry i zabawy ruchowe z wykorzystaniem szarf do akrobatyki powietrznej czy akcesoriów żonglerskich. Oprócz tego był również chili room, a także mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych. Uczestnicy poszczególnych atrakcji mogli odpocząć, posłuchać muzyki i napić się gorących napojów. Podczas wydarzenia zaplanowano także liczne licytacje wspierające zbiórkę WOŚP.